8 aplikácií do mobilu a stránok pre fitness motiváciu a lepší výkon

Motivácia hrá pri cvičení významnú úlohu. Bez nej je cvičenie... iba práca. Ak nemáte partnera, ktorý by vás pretlačil cez vaše tréningy – „Ešte jedna séria, brácho, ty to dáš!“ – porozmýšľajte namiesto toho nad týmito ôsmymi sociálnymi sieťami. Sú stavané tak, aby sledovali vaše tréningy, počítali vaše kalórie, a predovšetkým aby vás tlačili ísť za hranice vašich wellness cieľov. Spokojnosť zaručená.

1. Fitocracy

Fitocracy uspokojuje tú súťaživú stránku každého z nás. Stránka vám dáva body za každú tréningovú aktivitu, ktorú necháte sledovať, potom vás odmení odznakmi za každý míľnik, podobne ako Foursquare. Môžete sa aj prihlásiť na výzvy s priateľmi alebo sa pridať do komunity chatujúcich skupín, tvorených členmi z celej siete. Aplikácia zadarmo je dostupná aj pre iOS aj pre Android.

 

fitocracy fitness motivacia

 

2. Extra Pounds

Extra Pounds je bezplatná sieť o chudnutí s rozsiahlym archívom diétnych blogov, fitness článkov, telových meraní a podporných skupín. Najpôsobivejší je tzv. denník jedálničkov, kde si môžete naplánovať a nahrať svoj jedálniček do tabuľky, ktorá vypočíta, koľko musíte cvičiť aby ste prijaté kalórie spálili.

 

3. Daily Mile

Znova, stránka s trochou súťaživosti. Daily Mile je stránka podobná Twitter-u , kde môžete sledovať a verejne zdieľať svoje tréningové úspechy. Či prebehnete 7 kilometrov, bicyklom obídete blok, alebo ste práve dokončili šialenú sériu brušákov, môžete to zverejniť cez svoj osobný Facebook účet a na stránke Daily Mail – perfektný spôsob ako naraz motivovať (alebo naštvať) vašich priateľov.


fitness diva 

4. Traineo

Ďalšia bezplatné sieť o chudnutí, Traineo vám umožňuje nahrávať a sledovať vaše ciele v pálení kalórií. Jedna unikátna vlastnosť je, že vás nechá vybrať si až štyroch „motivátorov“ - iných členov Traineo, ktorí dostávajú emailom aktualizácie o vašom pokroku – títo vám potom posielajú týždenne spätnú väzbu a povzbudenie. Taktiež môžete čítať relevantné články alebo sa pridať do jedného z početných diskusných fór na stránke.

 

5. MBodyment

MBodyment Fitness Sieť je čisto zbierka videí s fitness tematikou. Ak sa zaregistrujete, môžete sa stať členom rôznych skupín ako P90Xers a „Váhaví nad cvičením“, a spojiť sa s osobnými trénermi s rôznych fitnescentier programy na motiváciu

 

6. Spark People

Spark People má podobný štýl ako Weight Watchers v tom, že ponúka množstvo článkov a videí zameraných na výživu. Taktiež sa môžete spojiť s ich panelom expertov, nazvaným „Spark Coaches“ ohľadom množstva tém od jógy cez cvičenie až po varenie.


spark varenie socialna sieť 

7. Map My Fitness

Map My Fitness , veľmi podobné Daily Mile, môžete mapovať svoje bežecké trate a sledovať svoj pokrok cez mobilnú aplikáciu. Keď skončíte, môžete sa oň podeliť so svojimi priateľmi cez Facebook. Možnosť stránky „nahrávať jedlo“ vám pomáha ustrážiť čo jete, rozdelené na tuky a kalórie a zdieľať svoje recepty s ostatnými členmi.


mapuj svoje fitness výsledky 

8. My Yoga Online

My Yoga Online je skvelá stránka pre všetky úrovne. Naozaj má všetko: návody pre pózy, meditáciu a pilates, komunitné fórum, kde členovia zdieľajú videá a eseje a dokonca aj hudobnú stránku, kde môžu užívatelia nahrať svoje obľúbené mixy. Dokonca sa môžete dočítať aj o histórií v sekcii „O Jóge“, ktorá má videá, články a príspevky členov, ktoré zvýrazňujú všetko čo potrebujete vedieť.