Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Železo

Železo

Železo je nevyhnutná minerálna látka, ktorá v tele zabezpečuje predovšetkým správny transport kyslíka z pľúc do ostatných tkanív ľudského tela. Prispieva k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, červeného krvného farbiva, ktorého úlohou je distribúcia kyslíka v organizme. Železo pomáha pri správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a podieľa sa aj na fungovaní imunitného systému. Okrem toho znižuje vyčerpanie a pocit únavy a zohráva úlohu procese delenia buniek.

čítať ďalej

Odporúčaná denná dávka železa je 8 mg pre dospelých mužov a 18 mg pre dospelé ženy, pričom tehotné ženy by mali prijímať až 27 mg železa. Tieto navrhované hodnoty sa však môžu líšiť napríklad v závislosti od fyzickej aktivity, pretože železo sa vyplavuje z tela potením. Železo je preto často nedostatočne zastúpené v tele, čo môže viesť k chudokrvnosti, tráviacim ťažkostiam, únave či vypadávaniu vlasov. Rizikové skupiny sú najmä deti, mladí ľudia a ženy, ktoré strácajú železo počas menštruačného cyklu. Nedostatok železa v jedálničku je preto vhodné kompenzovať formou doplnku výživy, akým je napríklad Železo vo forme kapsúl.

                                                                                                                                       

Medzi hlavné zdroje železa patria strukoviny, hovädzie mäso, špenát, mliečne produkty či orechy. Železo z rastlinných zdrojov je však pre telo ťažšie vstrebateľné ako železo zo živočíšnych zdrojov. Ani vegáni by preto nemali zabúdať na dostatočný príjem železa zo stravy alebo suplementov. V tejto kategórii nájdete tiež Iron complex, ktorý obsahuje kombináciu železa, zinku, vitamínu C a kyseliny listovej vhodnú pre vegánov.

schovať popis
Shopping Options
Kategória
Výrobca
Tablety
Príchuť
Kapsule
Forma
Zmes
Štítky produktu
Filtrovať podľa
  • Vegetariánsky (4)
  • Vegánsky (4)
  • Bezlepkový (4)
  • Bez laktózy (4)
  • BIO (4)
  • Bez GMO (4)
  • Bez umelých sladidiel (2)
  • Bez plastového obalu (4)
  • Bez aspartamu (4)
 1. Železo 120 kaps - GymBeam
  Hodnotenie:
  99 % (26)
  Špeciálna cena 3,95 €
 2. Iron complex - GymBeam
  Hodnotenie:
  93 % (13)
  Špeciálna cena 5,95 €
 3. Železo 18 mg - NOW Foods
  Hodnotenie:
  100 % (1)
  Špeciálna cena 5,95 €
 4. Iron Complex - NOW Foods
  Hodnotenie:
  100 % (1)
  Nie je na sklade

4 Položky

Nenašli ste čo ste hľadali? Napíšte nám.