Multivitamín

 

Multivitamín

Multivitamín

Multivitamín alebo komplexné vitamíny pomáhajú vypĺňať nutričné medzery, ktoré sú spôsobené nedostatočným prijatím vitamínov zo stravy alebo dôsledkom stresu a fyzickej aktivity. Slúžia na udržiavanie rovnováhy v tele a posilnenie imunity. Jednou z výhod multivitamínov je, že obsahujú presnú potrebnú a odporúčanú dennú dávku viacerých vitamínov a minerálov súčasne.

čítať ďalej

Komplexné vitamíny alebo multivitamíny sú určené pre obe pohlavia, avšak jestvujú aj multivitamíny v závislosti od pohlavia človeka, ktorý ich bude užívať. Toto delenie vzniklo preto, že muži a ženy majú rozdielny metabolizmus, ich telo nespracováva prijaté látky rovnako a dôležitý je tiež fakt, že ženy potrebujú iné množstvá vitamínov ako muži. Rozlišujeme preto vitamíny pre ženy vitamíny pre mužov.


Vitamíny pre ženy

Vitamíny pre ženy dopĺňajú potrebnú hladinu vitamínov a minerálov u žien. Obsahujú všetky potrebné dávky vitamínových komplexov, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu, udržanie či zlepšenie fyzického vzhľadu, zrýchlenie spaľovania tukov, a zároveň posilnenie imunity. Vzhľadom k tomu, že sú tieto vitamínové komplexy navrhnuté špeciálne pre ženy a prispôsobené ich potrebám, najčastejšie obsahujú vitamíny a minerály, ako vitamín B9, vitamín C, E, beta- karotén, vitamín D, K, magnézium, vápnik, zinok, železo, jód a omega mastné kyseliny. Pri vyberaní vhodných vitamínov pre ženy je treba zohľadniť aj to, v akom životnom štádiu sa žena nachádza. Žena v menopauze potrebuje dopĺňať iné vitamíny ako tehotná žena, ktorej sa odporúča prijímať vyššie spomenuté vitamíny a minerály, avšak zabúdať by nemala ani na vitamín B6 a B12.

 

Vitamíny pre mužov

Pre mužov sú taktiež vytvorené komplexy na doplnenie nutričných medzier a udržiavanie stability organizmu. Muži mnohokrát zanedbávajú príjem vitamínov a minerálov, kvôli čomu na nich jednoduchšie doliehajú civilizačné choroby. Pre mužov sú vhodné odlišné množstvá vitamínov a minerálov ako pre ženy, a veľakrát sa zameriavajú na posilnenie mužskej plodnosti či rast svalovej hmoty. Vitamíny pre mužov najčastejšie obsahujú zložky, ako B-komplex, vitamín A, vitamín C, E, D, magnézium, chróm, biotín, cholín, kyselina pantoténová, omega-3 mastné kyseliny.


schovať popis
Set Descending Direction
na stranu
View as Mriežka Zoznam

Položky 1-9
z celkového počtu 26

Stránka
 1. Multivitamín Vitality complex - GymBeam
  Hodnotenie:
  Recenzie:  70% (2)
  od  3,95 €
 2. Multi Pro Plus 30 sáčkov - Scitec Nutrition
  Hodnotenie:
  Recenzie:  90% (6)
    14,20 €
 3. Animal Pak 44 sáčkov - Universal Nutrition
  Hodnotenie:
  Recenzie:  95% (4)
    29,70 €
 4. Bio Spirulina 500 mg 500 tab - GymBeam
  Hodnotenie:
  Recenzie:  92% (13)
  od  8,95 €
 5. Uni-Vite 120 kaps - Universal Nutrition
  Hodnotenie:
  Recenzie:  0% (0)
    12,90 €
 6. Opti Men - Optimum Nutrition
  Hodnotenie:
  Recenzie:  92% (5)
  od  14,89 €
 7. Multivitamín Vitaminall - All Nutrition
  Rating:
  0%
  Recenzie:  0% (0)
  od  4,96 €
 8. Mega Daily One Plus - Scitec Nutrition
  Rating:
  0%
  Recenzie:  0% (0)
  od  6,90 €
 9. Daily Vita-min 90 tab - Scitec Essentials
  Hodnotenie:
  Recenzie:  0% (0)
    11,89 €
Zobraziť ďaľšie produkty
Set Descending Direction
na stranu
View as Mriežka Zoznam

Položky 1-9
z celkového počtu 26

Stránka