Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Kolagénové kĺbové výživy

Kolagénové kĺbové výživy

Kolagénové kĺbové výživy

Kolagénové kĺbové výživy slúžia nielen na podporu zdravia kĺbov, ale aj chrupaviek, kostí, šliach a ďalších tkanív. So zvyšujúcim sa vekom naše telo totiž prestáva vyrábať kolagén, a tak je potrebné ho dopĺňať, aby sme predišli bolestiam kĺbov a ďalším problémom s pohybovým aparátom. Rovnako je kolagén obľúbeným suplementom medzi nadšencami fitnessu a ďalších športov, ktorí chcú podporiť zdravie zaťažovaných kĺbov.

čítať ďalej

Kolagén sa všeobecne zaraďuje medzi proteíny, ktoré sú súčasťou nášho tela, a je kľúčovou štrukturálnou zložkou nielen spojivových tkanív. Pre pohybový aparát je najdôležitejší príjem kolagénu II. typu, ktorý sa vyskytuje v chrupavkách. Nemalo by sa však zabúdať ani na kolagén I. typu, ktorý je napríklad v kostiach, šľachách a vo väzoch, či kolagén III. typu vyskytujúci sa napríklad v svaloch. Nedostatok kolagénu v tele sa môže prejavovať napríklad bolesťami kĺbov, stuhnutím väzov a šliach, ich nedostatočnou pružnosťou či ochabovaním svalstva. Týmto negatívnym prejavom sa však dá predchádzať dostatočným príjmom kolagénu. 

 

Kolagén pochádza vo väčšine prípadov zo zvieracích spojivových tkanív, najčastejšie z morských živočíchov (tento kolagén vyniká výbornou vstrebateľnosťou) či z dobytka. V súvislosti so vstrebávaním môžeme odporučiť napríklad hydrolyzovaný kolagén. Ten prešiel procesom, pri ktorom boli kolagénové vlákna rozštiepené na malé reťazce aminokyselín, ktoré sa ľahko vstrebávajú

 

V kolagénových produktoch nájdete často aj vitamín C, ktorý je nevyhnutný pri procese tvorby kolagénu v tele. 

 

Vy sami si môžete vybrať, v akej forme doplníte kolagén do tela. Najčastejšou voľbou sú napríklad shoty, drinky, kapsuly či prášok. Pokiaľ máte ešte nejaké nejasnosti ohľadne kolagénu a kĺbov, nemal by vám uniknúť článok Aký kolagén je najlepší na kĺby?

schovať popis
Shopping Options
Kategória
  Výrobca
  Príchuť
  Balenie (g)
  Kapsule
  Forma
  Zmes
  Štítky produktu
  Cena
  Cena od - do
  Filtrovať podľa
   • Vegetariánsky (2)
   • Vegánsky (7)
   • Bezlepkový (7)
   • Bez laktózy (7)
   • Bio (7)
   • Bez GMO (5)
   • Bez umelých sladidiel (3)
   • Bez plastového obalu (7)
   • Bez Aspartamu (7)
  1. Colla Pink - BeastPink
   Hodnotenie:
   95% (255)
   Špeciálna cena 12,95 €
  2. Hydrolyzovaný kolagén RunCollg - GymBeam + darčeky
   Hodnotenie:
   92% (160)
   Špeciálna cena 11,95 €
  3. Kĺbová výživa Articular Drink 390 g - GymBeam
   Hodnotenie:
   93% (162)
   Špeciálna cena 9,95 €
  4. Flexit Gelacoll - Nutrend
   Hodnotenie:
   92% (31)
   Špeciálna cena 7,95 €
  5. Kolagén + Vitamín C - OstroVit
   Hodnotenie:
   100% (5)
   Nie je na sklade

  7 Položiek

  Nenašli ste čo ste hľadali? Napíšte nám.