Nutrend Kolagénové kĺbové výživy

Kolagénové kĺbové výživy od výrobcu Nutrend slúžia nielen na podporu zdravia kĺbov, ale aj chrupaviek, kostí, šliach a ďalších tkanív. So zvyšujúcim sa  vekom naše telo totiž prestáva vyrábať kolagén, a tak je potrebné ho dopĺňať, aby sme predišli bolestiam kĺbov a ďalším problémom s pohybovým aparátom. Rovnako je kolagén obľúbeným suplementom medzi nadšencami fitnessu a ďalších športov, ktorí chcú podporiť zdravie zaťažovaných kĺbov.

Kolagén sa všeobecne zaraďuje medzi proteíny, ktoré sú súčasťou nášho tela, a je kľúčovou štrukturálnou zložkou nielen spojivových tkanív. Pre pohybový aparát je najdôležitejší príjem kolagénu II. typu, ktorý sa vyskytuje v chrupavkách. Nemalo by sa však zabúdať ani na kolagén I. typu, ktorý je napríklad v kostiach, šľachách a vo väzoch, či kolagén III. typu vyskytujúci sa napríklad v svaloch. Nedostatok kolagénu v tele sa môže prejavovať napríklad bolesťami kĺbov, stuhnutím väzov a šliach, ich nedostatočnou pružnosťou či ochabovaním svalstva. Týmto negatívnym prejavom sa však dá predchádzať dostatočným príjmom kolagénu. 

        

Kolagén pochádza vo väčšine prípadov zo zvieracích spojivových tkanív, najčastejšie z morských živočíchov (tento kolagén vyniká výbornou vstrebateľnosťou) či z dobytka. V súvislosti so vstrebávaním môžeme odporučiť napríklad hydrolyzovaný kolagén. Ten prešiel procesom, pri ktorom boli kolagénové vlákna rozštiepené na malé reťazce aminokyselín, ktoré sa ľahko vstrebávajú

       

V kolagénových produktoch nájdete často aj vitamín C, ktorý je nevyhnutný pri procese tvorby kolagénu v tele. 

      

Vy sami si môžete vybrať, v akej forme doplníte kolagén do tela. Najčastejšou voľbou sú napríklad shoty, drinky, kapsuly či prášok. Pokiaľ máte ešte nejaké nejasnosti ohľadne kolagénu a kĺbov, nemal by vám uniknúť článok Aký kolagén je najlepší na kĺby?

Zobraziť viac

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. GymBeam (3)
 2. Nutrend (1)
 3. BeastPink (1)
 4. OstroVit (1)
 5. NOW Foods (1)
Príchuť
 1. bez príchute (1)
Kapsule
 1. 180 kaps. (1)
 2. 360 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Flexit Gelacoll - Nutrend
  Flexit Gelacoll - Nutrend
  93%
  93 % (34)
  8,50 €

1 Položka