Predtréningové stimulanty

 

Predtréningové stimulanty

Predtréningové stimulanty

Predtréningové stimulanty sú doplnky, ktoré pomáhajú športovcom pri udržaní a zlepšení výkonu a sily počas celého tréningu. Fyzicky menej aktívni ľudia ich zas užívajú pri snahe o zlepšenie koncentrácie a udržania pozornosti. Predtréningové stimulanty dodávajú a uvoľňujú do tela potrebnú energiu a pomáhajú organizmu správne sa naštartovať pred náročným tréningom. To v konečnom dôsledku priblíži športovca k jeho cieľu ešte rýchlejšie.


Trh ponúka rôzne druhy predtréningových stimulantov, a to buď komplexné stimulanty, ktoré kombinujú viacero efektívnych zložiek, a tak zlučujú všetky ich výhody, alebo predtréningové stimulanty, ktoré obsahujú jednu konkrétnu zložku.

čítať ďalej

Citrulín malát

Citrulín malát je spojením aminokyseliny citrulínu, medziproduktu v močovom cykle, a malátu, čo je anión kyseliny jablčnej. Citrulín je taktiež zásobným zdrojom arginínu a pomáha pri jeho dlhšom udržaní v tele.

 

Kofeín

Kofeín je jeden z najznámejších a najrozšírenejších stimulantov na svete. Má mnoho pozitívnych účinkov, avšak si treba dať pozor na citlivosť na kofeín, pretože tá je u každého iná a značne ovplyvňuje metabolizmus.

 

Zelený čaj

V dnešnej dobe je zelený čaj čoraz obľúbenejší a nájdeme ho v rôznych formách. Prospešný je pre kulturistov aj silových športovcov, pretože pomáha pri ochrane kĺbového aparátu. Obsahuje zložky nazývané katechiny, ktoré majú antioxidačné účinky, ale aj kofeín, a preto treba dbať na to, v ktorej časti dňa ho konzumujete. Ak ste citlivý na kofeín, tak by ste ho nemali konzumovať v popoludňajších hodinách a večer pred spaním.


Taurín

Taurín je známy najmä z obalov energetických drinkov, a preto sa medzi širokú verejnosť rozšíril názor, že je to škodlivá látka. Pravdou však je, že sa do energetických drinkov pridáva práve kvôli svojim pozitívnym účinkom a na zmiernenie negatívnych účinkov kofeínu. Ide o beta-aminoetansulfónovú kyselinu, ktorý sa vytvára najmä z cystínu a jeho produkciu podnecuje aj množstvo vitamínu B6. Taurín je vylučovaný prostredníctvom moču a taktiež aj žlče, keďže je jej súčasťou.

 

Kyselina listová

Kyselina listová alebo inak nazývaná aj folacín, vitamín B9 či vitamín M. Podieľa sa na vzniku aminokyselín, ako sú tryptofán, cystín či metionínu. Príjem kyseliny listovej by sme nemali zanedbávať a odporúča sa ju pravidelne dopĺňať či už prostredníctvom potravín alebo výživových doplnkov.

 

Kreatín

Keratín je organická kyselina, ktorá je tvorená z aminokyselín glycínu, metionínu a arginínu. Najviac kreatínu z celkových zásob tela sa nachadza práve v kostrovom svalstve, a to až 95%. Pravdepodobne najznámejšou formou kreatínu je kreatín monohydrát.

 

Testosterol

Testosterol je založený na účinných frakciách rastlinných stelorov, a teda na chemických zlúčeninách odvodených od steranu, ktoré sú dôležité pre syntézu testosterónu. Testosterol je ideálnym doplnkom v kombinácii so zvýšeným príjmom bielkovín, kvalitnou stravou a rozumným tréningom.


Protostrol

Protostrol je považovaný za najsilnejšie prírodné anabolikum, ktoré sa momentálne nachádza na trhu. Veľkým plusom je, že neobsahuje žiadne zakázané látky. Protostrol sa odporúča fyzicky aktívnym ľudom, a to silovým, ale aj vytrvalostným športovcom.


Lyzín

Lyzín, nazývaný aj hojivý zázrak, je esenciálna aminokyselina, ktorá je pomerne vzácna. Je to nenahraditeľná stavebná jednotka všetkých bielkovín a vplýva na to, ako telo dokáže zúžitkovať ostatné aminokyseliny.

 

Tribulus terrestris

Tribulus terrestris pochádza z rastliny nazývanej Kotvičník zemný, ktorú využívali už starovekí liečitelia v Číne, Indii a Mezopotámii. Zvyšuje hladinu testosterónu, a preto je vhodný pre ľudí s výbušnejším typom tréningov a pri fyzicky náročných športoch, na zvýšenie sily a podporu rastu svalovej hmoty. Tribulus Terrestris je ideálnym stimulantom pre zvýšenie telesného výkonu, sily, vytrvalosti, regenerácie svalstva, avšak napomáha tiež pri sexuálnej aktivite.

 

Tyrozín

Tyrozín je neesenciálna aminokyselina, ktorá je pre organizmus kľúčová fyzického aj psychického hľadiska. Je to východisková látka pre dopamín a noradrenalín. To znamená, že nedostatok môže spôsobiť depresívne stavy a stavy úzkosti. Nedostatok tyrozínu zvyšuje aj chuť do jedla, čo spôsobuje priberanie. Tyrozín je vhodný hlavne pre atlétov, ľudí, ktorí sa snažia schudnúť a starších ľudí.


Glycín

Glycín je najjednoduchšia aminokyselina a v bielkovinách sa vyskytuje len v malom množstve, okrem kolagénu a elastínu. Je však potrebná pre tvorbu žlčových kyselín a hemoglobínu. Vďaka sladkej chuti je mnohokrát používaná ako dochucovadlo na zvýraznenie vône a chuti.

schovať popis
Set Descending Direction
na stranu
View as Mriežka Zoznam

Položky 1-9
z celkového počtu 117

 1. Predtréningový stimulant C4 G4 - Cellucor
  Hodnotenie:
  Recenzie:  72% (32)
  od  18,49 €
 2. N.O. Xplode 3.0 - BSN
  Hodnotenie:
  Recenzie:  62% (12)
  od  9,95 €
 3. Predtréningový stimulant Thor - GymBeam
  Hodnotenie:
  Recenzie:  77% (31)
  od  12,95 €
 4. Predtréningový stimulant Thor Fuel + Vitargo 600 g - GymBeam
  Rating:
  0%
  Recenzie:  0% (0)
    14,95 €
 5. Nitrix 2.0 - BSN
  Hodnotenie:
  Recenzie:  52% (5)
  od  26,90 €
 6. Hemo Rage Black Ultra Concentrate 252 g - Nutrex
  Hodnotenie:
  Recenzie:  65% (12)
    22,96 €
 7. Predtréningový stimulant Neurocore 215 g - MuscleTech
  Hodnotenie:
  Recenzie:  60% (2)
    21,80 €
 8. Predtréningový stimulant Shadow-X 270 g - Cobra Labs
  Hodnotenie:
  Recenzie:  30% (2)
    26,92 €
Zobraziť ďaľšie produkty
Set Descending Direction
na stranu
View as Mriežka Zoznam

Položky 1-9
z celkového počtu 117