Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Kolagén

Kolagén

Kolagén je populárny proteín, ktorý sa využíva v rôznych odvetviach. Najmä u žien je obľúbený pre jeho možný pozitívny vplyv na kvalitu nechtov, pleti, vlasov a krásy celkovo. Dopustiť naň nedajú ani muži, a to hlavne športovci, ktorí sa s jeho pomocou starajú o svoje kĺby, šľachy, väzy či kosti. Počas starnutia dochádza v našom tele k postupnému znižovaniu tvorby kolagénu, čo je aj dôvod, prečo sa starší ľudia často sťažujú na bolesti kĺbov a ďalšie problémy s pohybom. Z príjmu kolagénu tak môžete ťažiť úplne v každom veku. Zabúdať by naň nemali ani ľudia, ako napríklad vegáni, ktorí sa vyhýbajú živočíšnym produktom. Práve tie sú totiž skvelým zdrojom kolagénu.

čítať ďalej

Kolagén je neoddeliteľnou zložkou spojivových tkanív v kostiach, pečeni, obličkách, srdci, v zuboch aj koži. Existuje niekoľko druhov kolagénu, pričom každý je dominantný v inom tkanive. V tele je najviac zastúpený kolagén I., II., III. a IV. typu. Kolagén I. typu sa vyskytuje v koži, šľachách, kostiach, väzoch, v dentíne aj intersticiálnych tkanivách. Kolagén II. typu nájdeme v chrupavkách a želatínovej hmote v oku. Kolagén III. typu je zastúpený predovšetkým v koži, svaloch a krvných cievach. Posledný z uvedených – kolagén IV. typu sa objavuje vo všetkých bazálnych membránach. Pre naše telo je dôležitý najmä preto, lebo spomaľuje starnutie pokožky, podporuje správne fungovanie kĺbov, rast svalov, chráni zdravie kostí a má význam aj pre kardiovaskulárny systém. 

          

Kolagén pochádza zvyčajne zo zvierat, napríklad z morských živočíchov a dobytka. Morský kolagén obsahuje predovšetkým kolagén I. typu, a tak je obľúbený hlavne medzi ženami, usilujúcimi sa o zlepšenie kvality vlasov či pokožky. Funkčný je však aj pre väzy, šľachy a kosti. Praktický je najmä preto, lebo obsahuje menšie čiastočky, ktoré sú najlepšie stráviteľné a vstrebateľné. Z tohto pohľadu je skvelou voľbou aj hydrolyzovaný hovädzí kolagén. Ten prešiel procesom, pri ktorom boli kolagénové vlákna rozštiepené na malé reťazce aminokyselín, ktoré sa ľahko vstrebávajú. Hydrolyzovaný kolagén sa môže navyše pýšiť kompletnou sekvenciou aminokyselín. Kolagénové produkty bývajú často obohatené aj o vitamín C, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu v tele.

      

Kolagén môžete doplniť do tela rôznymi formami, ako je napríklad shot, prášok, kapsuly či RTD nápoj. 

          

Ak sa chcete dozvedieť viac o kolagéne a zjednodušiť si tiež rozhodovanie, ktorý typ pre vás bude najvhodnejší, pomôže vám článok Ako si vybrať najlepší kolagén pre zdravú pokožku a kĺby?

schovať popis
Shopping Options
Kategória
Výrobca
Príchuť
Balenie (g)
Balenie (ml)
Kapsule
Forma
Zmes
Štítky produktu
Cena
Cena od - do
Filtrovať podľa
  • Vegetariánsky (1)
  • Vegánsky (6)
  • Bezlepkový (6)
  • Bez laktózy (5)
  • BIO (6)
  • Bez GMO (5)
  • Bez umelých sladidiel (2)
  • Bez plastového obalu (6)
  • Bez aspartamu (6)
 1. Colla Pink - BeastPink
  Hodnotenie:
  97% (303)
  Špeciálna cena 10,25 €
 2. Hydrolyzovaný kolagén RunCollg - GymBeam
  Hodnotenie:
  93% (194)
  Špeciálna cena 10,95 €
 3. Marine Beauty - BeastPink
  Hodnotenie:
  94% (19)
  Špeciálna cena 7,95 €
 4. Collagen Beauty Shot - BeastPink
  Hodnotenie:
  94% (21)
  Špeciálna cena 1,65 €
 5. BioCell Collagen® Hydrolyzed Type II - NOW Foods
  Hodnotenie:
  100% (1)
  Špeciálna cena 24,95 €
 6. Kolagén + Vitamín C - OstroVit
  Hodnotenie:
  100% (10)
  Špeciálna cena 13,49 €

6 Položiek

Nenašli ste čo ste hľadali? Napíšte nám.