GymBeam Kolagén

Kolagén od výrobcu GymBeam je populárny proteín, ktorý sa využíva v rôznych odvetviach. Najmä u žien je obľúbený pre jeho možný pozitívny vplyv na kvalitu nechtov, pleti, vlasov a krásy celkovo. Dopustiť naň nedajú ani muži, a to hlavne športovci, ktorí sa s jeho pomocou starajú o svoje kĺby, šľachy, väzy či kosti. Počas starnutia dochádza v našom tele k postupnému znižovaniu tvorby kolagénu, čo je aj dôvod, prečo sa starší ľudia často sťažujú na bolesti kĺbov a ďalšie problémy s pohybom. Z príjmu kolagénu tak môžete ťažiť úplne v každom veku. Zabúdať by naň nemali ani ľudia, ako napríklad vegáni, ktorí sa vyhýbajú živočíšnym produktom. Práve tie sú totiž skvelým zdrojom kolagénu.

 Zobraziť viac

Kolagén je neoddeliteľnou zložkou spojivových tkanív v kostiach, pečeni, obličkách, srdci, v zuboch aj koži. Existuje niekoľko druhov kolagénu, pričom každý je dominantný v inom tkanive. V tele je najviac zastúpený kolagén I., II., III. a IV. typu. Kolagén I. typu sa vyskytuje v koži, šľachách, kostiach, väzoch, v dentíne aj intersticiálnych tkanivách. Kolagén II. typu nájdeme v chrupavkách a želatínovej hmote v oku. Kolagén III. typu je zastúpený predovšetkým v koži, svaloch a krvných cievach. Posledný z uvedených – kolagén IV. typu sa objavuje vo všetkých bazálnych membránach. Pre naše telo je dôležitý najmä preto, lebo spomaľuje starnutie pokožky, podporuje správne fungovanie kĺbov, rast svalov, chráni zdravie kostí a má význam aj pre kardiovaskulárny systém. 

          

Kolagén pochádza zvyčajne zo zvierat, napríklad z morských živočíchov a dobytka. Morský kolagén obsahuje predovšetkým kolagén I. typu, a tak je obľúbený hlavne medzi ženami, usilujúcimi sa o zlepšenie kvality vlasov či pokožky. Funkčný je však aj pre väzy, šľachy a kosti. Praktický je najmä preto, lebo obsahuje menšie čiastočky, ktoré sú najlepšie stráviteľné a vstrebateľné. Z tohto pohľadu je skvelou voľbou aj hydrolyzovaný hovädzí kolagén. Ten prešiel procesom, pri ktorom boli kolagénové vlákna rozštiepené na malé reťazce aminokyselín, ktoré sa ľahko vstrebávajú. Hydrolyzovaný kolagén sa môže navyše pýšiť kompletnou sekvenciou aminokyselín. Kolagénové produkty bývajú často obohatené aj o vitamín C, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu v tele.

      

Kolagén môžete doplniť do tela rôznymi formami, ako je napríklad shot, prášok, kapsuly či RTD nápoj. 

          

Ak sa chcete dozvedieť viac o kolagéne a zjednodušiť si tiež rozhodovanie, ktorý typ pre vás bude najvhodnejší, pomôže vám článok Ako si vybrať najlepší kolagén pre zdravú pokožku a kĺby?

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. BeastPink (3)
 2. GymBeam (1)
 3. OstroVit (1)
 4. NOW Foods (1)
Príchuť
 1. zelené jablko (1)
 2. mango marakuja (1)
 3. pomaranč (1)
 4. jahoda kiwi (1)
 5. bez príchute (1)
Balenie (g)
 1. 500 g (1)
Farba
 1. shadow (1)
Forma
 1. práškový (1)
Zmes
 1. číry (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Hydrolyzovaný kolagén RunCollg GymBeam 500 g unflavored
  Hydrolyzovaný kolagén RunCollg - GymBeam
  94%
  94 % (463)
  17,95 €

1 Položka