ZMA a ZMB

 

ZMA a ZMB zahŕňa minerálne komplexy, presnejšie ZMA obsahuje zinok, magnézium a vitamín B6, teda prírodné látky, pri ktorých je vedecky dokázané, že sú efektívnym suplementom na regeneráciu svalstva, podporu nárastu svalovej hmoty a sily, a tiež zvyšenie hladiny anabolických hormónov. ZMB podporuje kvalitu spánku, zvyšuje hladinu testosterónu, silu a zlepšuje regeneráciu.

čítať ďalej

ZMA je minerálový komplex, ktorý pozostáva a dopĺňa ľudský organizmus o zinok, magnézium, vitamín B-6, teda prírodné látky, ktoré sú pre telo športovca nevyhnutné. U týchto zložiek bolo klinicky preukázané, že napomáhajú zvyšovaniu hladiny anabolických hormónov, ako testosterón, u športovcov. Podľa štúdie môže suplementácia 30 mg zinku a 450 mg magnézium zvýšiť hladinu testosterónu až o 30%. 

 

Ďalšou neodmysliteľnou výhodou, hlavne v tejto stresujúcej dobe, je lepší spánok. Mnoho užívateľov, ktorí mali problém so zaspávaním a trpeli ľahkým spánkom boli účinkami ZMA priam prekvapení. Po tom, čo užívali ZMA začali spať naozaj tvrdo. 

 

Zinok je esenciálny minerál s antioxidačnými účinkami, ktorý stimuluje aktivitu mnohých enzýmov v tele. Tieto enzými sú kritické pre množstvo biochemických reakcií, hlavne pri proteínovej syntéze alebo molekulárnom mechanizme, ktorý podporuje obnovu, regeneráciu a rast svalovej hmoty.

 

Magnézium je tiež esenciálny minerál zodpovedný za množstvo reakcií v tele. Je dôležitý pre zdravé fungovanie kardiovaskulárneho systému, a samozrejme aj zdravie kostí. Zinok v kombinácii s magnéziom má široké uplatnenie v oblasti fyzického zdravia, no poskytuje aj benefity v ohľade výkonnosti.


Pre koho je ZMA určené?

ZMA odporúčame užívať každému, kto chce dosiahnuť lepšie silové výkony a rast svalovej hmoty. Je pravda, že športovci často trpia nedostatkom zinku, magnézia a B6, čo ich predurčuje k odsúvaniu svojich pokrokov. Efekt nedostatku zinku bol testovaný už viackrát a výsledkom je priamo úmerné klesanie svalovej sily a totálnej pracovnej schopnosti svalstva  s jeho nedostatkom. Produkt je vhodný pre mužov aj ženy bez akéhokoľvek rizika. Nemá žiadne vedľajšie účinky.

 

Viac informácii sa o ZMA dozviete v článku ZMA a ZMB: viac ako len minerály, ktoré zlepšia vaše výsledky.

schovať popis
na stranu
Položiek: 10
ZMB 6 60 caps - Scitec Nutrition

10,00 €

8

Zma 90 kaps - Activlab

12,95 €

9,95

ZMA - ActivLab
Cena od:

6,18

ZEN 120 kaps - ActivLab

19,95 €

13,95

Tribu ZMA 90 tab - Amix

19,95 €

16,05

na stranu
Položiek: 10
kategórie
Výrobca+
Balenie+
Príchuť+
Cena
€4
€22
//Asynchronous click tracking code