NOW Foods Kolagénové kĺbové výživy

Kolagénové kĺbové výživy od výrobcu NOW Foods slúžia nielen na podporu zdravia kĺbov, ale aj chrupaviek, kostí, šliach a ďalších tkanív. So zvyšujúcim sa  vekom naše telo totiž prestáva vyrábať kolagén, a tak je potrebné ho dopĺňať, aby sme predišli bolestiam kĺbov a ďalším problémom s pohybovým aparátom. Rovnako je kolagén obľúbeným suplementom medzi nadšencami fitnessu a ďalších športov, ktorí chcú podporiť zdravie zaťažovaných kĺbov.

Kolagén sa všeobecne zaraďuje medzi proteíny, ktoré sú súčasťou nášho tela, a je kľúčovou štrukturálnou zložkou nielen spojivových tkanív. Pre pohybový aparát je najdôležitejší príjem kolagénu II. typu, ktorý sa vyskytuje v chrupavkách. Nemalo by sa však zabúdať ani na kolagén I. typu, ktorý je napríklad v kostiach, šľachách a vo väzoch, či kolagén III. typu vyskytujúci sa napríklad v svaloch. Nedostatok kolagénu v tele sa môže prejavovať napríklad bolesťami kĺbov, stuhnutím väzov a šliach, ich nedostatočnou pružnosťou či ochabovaním svalstva. Týmto negatívnym prejavom sa však dá predchádzať dostatočným príjmom kolagénu. 

        

Kolagén pochádza vo väčšine prípadov zo zvieracích spojivových tkanív, najčastejšie z morských živočíchov (tento kolagén vyniká výbornou vstrebateľnosťou) či z dobytka. V súvislosti so vstrebávaním môžeme odporučiť napríklad hydrolyzovaný kolagén. Ten prešiel procesom, pri ktorom boli kolagénové vlákna rozštiepené na malé reťazce aminokyselín, ktoré sa ľahko vstrebávajú

       

V kolagénových produktoch nájdete často aj vitamín C, ktorý je nevyhnutný pri procese tvorby kolagénu v tele. 

      

Vy sami si môžete vybrať, v akej forme doplníte kolagén do tela. Najčastejšou voľbou sú napríklad shoty, drinky, kapsuly či prášok. Pokiaľ máte ešte nejaké nejasnosti ohľadne kolagénu a kĺbov, nemal by vám uniknúť článok Aký kolagén je najlepší na kĺby?

Zobraziť viac
Kategória neobsahuje žiadne produkty.