GymBeam Železo

Železo od výrobcu GymBeam je nevyhnutná minerálna látka, ktorá v tele zabezpečuje predovšetkým správny transport kyslíka z pľúc do ostatných tkanív ľudského tela. Prispieva k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, červeného krvného farbiva, ktorého úlohou je distribúcia kyslíka v organizme. Železo pomáha pri správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a podieľa sa aj na fungovaní imunitného systému. Okrem toho znižuje vyčerpanie a pocit únavy a zohráva úlohu procese delenia buniek.

Aká je odporúčaná denná dávka železa?

Denné odporúčané dávky podľa metodík Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (ďalej len EFSA) a referenčných hodnôt Spoločnosti pre výživu nemecky hovoriacich krajín (ďalej len DACH) pre priemernú dospelú osobu.

 • Odporúčané denné množstvo podľa EFSA: 11 mg pre mužov a 16 mg pre ženy
 • Odporúčané denné množstvo podľa DACH: 10 mg pre mužov a 15 mg pre ženy

Tieto navrhované hodnoty sa však môžu líšiť napríklad v závislosti od fyzickej aktivity, pretože železo sa vyplavuje z tela potením. Železo je preto často nedostatočne zastúpené v tele, čo môže viesť k chudokrvnosti, zažívacím problémom, únave či vypadávaniu vlasov. Rizikové skupiny sú najmä deti, mladí ľudia a ženy, ktoré strácajú železo počas menštruačného cyklu. Nedostatok železa v jedálničku je preto vhodné kompenzovať formou doplnku výživy, akým je napríklad Železo vo forme kapsúl

Medzi hlavné zdroje železa patria strukoviny, hovädzie mäso, špenát, mliečne produkty či orechy. Železo z rastlinných zdrojov je však pre telo horšie vstrebateľné ako železo zo živočíšnych zdrojov. Ani vegáni by preto nemali zabúdať na dostatočný príjem železa zo stravy alebo suplementov. V tejto kategórii nájdete aj Iron complex, ktorý obsahuje kombináciu železa, zinku, vitamínu C a kyseliny listovej vhodnej pre vegánov.

Zobraziť viac

3 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. GymBeam (3)
 2. NOW Foods (2)
Príchuť
 1. bez príchute (2)
Tablety
 1. 120 tab. (1)
Kapsule
 1. 120 kaps. (1)
 2. 90 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (2)
 2. tabletkovaný (1)
Zmes
 1. číry (2)
 2. zmes (1)
Štítky produktu
 1. Vegan (3)
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (3)
Vegánsky (3)
Bezlepkový (3)
Bez laktózy (3)
BIO (3)
Bez GMO (3)
Bez umelých sladidiel (3)
Bez plastového obalu (3)
Bez aspartamu (3)
 1. Železo 120 kaps - GymBeam
  Železo 120 kaps - GymBeam
  99%
  99 % (42)
  3,95 €
 2. Iron complex - GymBeam
  Iron complex - GymBeam
  94%
  94 % (19)
  5,95 €
 3. Železo chelát - GymBeam
  Železo chelát - GymBeam
  0%
  0% (0)
  5,95 €

3 Položiek