Valentínsky fitness recept: Nadýchaná RAW tortička s proteínom a arašidovým maslom

Valentín je za dverami a vy neviete, ako potešiť svoju drahú polovičku? Vyskúšajte valentínsku verziu nadýchanej RAW tortičky z červenej repy a ďalších zdravých ingrediencií. Jej príprava je tak ľahká, že sa do nej môže pustiť naozaj ktokoľvek. Rozmaznajte svoju lásku touto neodolateľne lahodnou ružovou pochúťkou!

                  

Na cesto potrebujeme:


Na potretie cesta potrebujeme:

             

Na plnku potrebujeme:

            

Postup:

Deň pred prípravou torty si datle bez kôstky namočíme do vody tak, aby v nej boli ponorené celé a necháme cez noc odstáť. Datle tak budú vláčne a ich ďalšie spracovanie bude o to jednoduchšie. Následne si pripravíme cesto. Všetky ingrediencie potrebné na korpus vložíme do mixéra a rozmiešavame, až kým nám nevznikne hustá a konzistentná hmota. Následne si pripravíme formu na tortu s priemerom 18 cm, na jej spodok vložíme cesto a uhladíme ho. Takto pripravený korpus ešte potrieme arašidovým maslom. Formu odložíme bokom a pustíme sa do príprav krému.   

                                                    

Nadýchaná RAW tortička s proteínom a arašidovým maslom

                                       

Červenú repu si nakrájame na menšie kúsky a vložíme do mixéra. Pridáme k nej nasekané kešu orechy, proteín a javorový alebo agáve sirup. Všetky ingrediencie následne mixujeme, kým nám nevznikne jemná a krémová zmes. Tú nalejeme do formy na cesto, uhladíme a vložíme aspoň na 2 hodiny do chladničky, aby nám torta poriadne stuhla. Z chladničky ju vyberieme aspoň 20 minút pred podávaním. Tortu môžeme ozdobiť jahodami alebo iným čerstvým ovocím. Dobrú chuť. 

                                     

Valentínsky fitness recept - RAW tortička s proteínom

                                                   

Nutričné hodnoty na 1 kúsok (celkovo 10 kúskov)

Kalórie

Bielkoviny

Sacharidy

Tuky

526

21 g

34 g

35 g

                                            
Vyskúšate tento zdravý recept na RAW tortu z červenej repy, proteínu a arašidového masla aj vy? Dajte nám vedieť do komentára a podporte článok zdieľaním medzi svojimi priateľmi.