11 lahodných a zdravých šalátov

1. Jahodový šalát s gréckym jogurtom a slaninou

Jahody sú veľmi chutné, no mnoho ľudí si ich nedokáže ani len predstaviť v šaláte. To je možno dôvodom, prečo by ste to mali skúsiť. Nepotrebujete nič špeciálne, len zelený šalát, jahody, slaninu, a samozrejme grécky jogurt.

 

Jahodový šalát s gréckym jogurtom a slaninou

 

2. Paradajkovo kukuricový šalát

Len sa pozrite na tú nádhernú sýtu farbu paradajok, ak k nej pridáte ešte aj kukuricu, nevyvoláte len kontrast farieb, ale aj dokonalé chute, ktoré sa maximálne dopĺňajú. Tak ako ku každému šalátu, aj k tomuto môžete pridať trochu bazalky, čím ozvláštnite chute.

 

Paradajkovo kukuricový šalát

 

3. Krevety s paradajkovou panzanellou

Taliani patria k najlepším šéfkuchárom na svete, veď sa stačí pozrieť na tento nádherný šalát a je hneď jasné, že bude chutiť úžasne. Áno, má trochu zdĺhavejšiu prípravu, ako posledne spomínané šaláty, avšak výsledok stojí za to! Základom tohto šalátu sú cherry paradajky, nakrájaný olivový chlieb artisan kalamata a samozrejme, zelené krevety.

 

Krevety s paradajkovou panzanellou

 

4. Vajíčkový šalát s reďkovkou a jablkom

Ihneď, keď ste zbadali tento šalát, vedeli ste, že ho musíte vyskúšať. Nečítame vám myšlienky, ale vieme, že vyzerá úžasne a rovnako aj chutí, a preto by bol hriech nepripraviť ho. Hlavnými ingredienciami sú vajíčka na tvrdo, jablko a reďkovky, no môžete doň pridať aj iné prísady, napríklad orechy alebo fenikel.

 

Vajíčkový šalát s reďkovkou a jablkom

 

5. Avokádový šalát so špenátom a mandľami

Na prípravu tohto šalátu potrebujete len tri prísady, avokádo, špenát a mandle, ktoré nielenže dodajú farbu tomuto inak zelenému šalátu, ale tiež haldu vitamínov. Do šalátu môžete pridať aj cícer alebo hrozienka, aby šalát chutil ešte delikátnejšie. Okrem toho, že je zdravý a chuťovo dokonalý, robí divy, v dobrom slova zmysle, vašej pokožke.

 

Avokádový šalát so špenátom a mandlami

 

6. Jednoduchý grécky šalát

Či ste už v Grécku boli alebo nie, tento šalát je klasikou, ktorú by ste si mali urobiť doma. Šalát pripravíte úplne jednoducho, nakrájate paradajky, uhorky, pridáte čierne olivy a nadrobíte naň balkánsky syr. Voilà, chutný šalát je na svete!

 

Jednoduchý grécky šalát

 

7. Klasický mozzarelový šalát

Ďalšia talianska kráska, ktorá je jednou z najpopulárnejších šalátov všetkých dôb. Nie len preto, že sa ľahko pripravuje, ale tiež kvôli chuti, ktorá je jednoducho úžasná. Potrebujete len niekoľko čerstvých paradajok, mozzarelu a bazalku na vylepšenie chuti. Všetky ingrediencie premiešate, pridáte niekoľko kvapiek olivového oleja a môžete schuti jesť.

 

Klasický mozzarelový šalát

 

8. Ázijský kurací šalát

Existuje množstvo prísad, z ktorých môžete pripraviť skvelý ázijský šalát. Môžete ho pripraviť jednoducho pomocou hlavných prísad- grilované kura, dobre umytý rímsky šalát a brokolica. V prípade, že máte radšej výzvy, môžete experimentovať a skúsiť pridať aj iné ingrediencie.

 

Ázijský kurací šalát

 

9. Cestovinový šalát s arašidmi

Uvarené cestoviny stačí premiešať s kapustou, zelenou cibuľkou a syrom. Zabúdať by sme nemali na hlavnú prísadu, ktorá tento šalát ozvláštni- arašidy. Nasekajte ich a pridajte do šalátu. Teraz sa už môžete tešiť na explóziu chutí, ktorá si nevyžadovala takmer žiaden čas.

 

Cestovinový šalát s arašidmi

 

10. Ázijsky kurací šalát so sezamom

Stačí ak sa pozriete na fotografiu tohto umeleckého diela vo forme šalátu a hneď viete, že Ázia je skutočne bohatý kontinent na kulinárstvo. Na prípravu tohto šalátu potrebujete len pečené kura, zelený šalát a na záver trochu sezamu. Šalát môžete ochutiť kúskami pomaranča, ktoré mu dodajú okrem šmrncu aj lákavý farebný vzhľad.

 

Ázijský kurací šalát so sezamom

 

11. Šalát z manga

Dokonca aj keď nie ste veľkým fanúšikom kombinovania ovocia so zeleninou, môžeme vás uistiť, že pri tomto šaláte zmeníte názor. Pre prípravu šalátu z manga, okrem nakrájaného manga, pridáte sladkú červenú papriku a zelenú cibuľku. Potom si šalát môžete vychutnať alebo smelo pustiť uzdu vašej fantázii a pridať doň vaše obľúbené prísady.

 

Šalát z manga