Fitness recept: Lahodný “Sex in a pan” koláčik s proteínom

Fitness recept: Lahodný “Sex in a pan” koláčik s proteínom

Počuli ste už o recepte “Sex in a pan”? Skrýva sa za ním výborný orechový koláč s pudingom preliaty poriadnou vrstvou tvarohovej zmesi, ktorému sa jednoducho nedá odolať. Vyskúšajte našu fitness verziu tohto koláčika, ktorú sme obohatili o proteín. Rozhodne stojí za to pokušenie!  

Na cesto potrebujeme:

Na pudingové náplne potrebujeme:

  • 250 g jemného polotučného tvarohu
  • 200 ml mlieka
  • 200 ml vody
  • 60 g Erythritu 
  • 2 g agaru v prášku (môžete nahradiť želatínou v prášku)
  • ½ balenia čokoládového pudingu
  • ½ balenia vanilkového pudingu

Na tvarohovú náplň potrebujeme:

  • 250 g jemného polotučného tvarohu
  • 20 g horkej čokolády
  • Erythrit podľa chuti
Ingrediencie na "sex in a pan" koláčik

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

V prvom rade si rozmixujeme ovsené vločky a kešu orechy na jemnú múku. K tejto zmesi pridáme proteín, olej, med a poriadne premiešame. Vzniknuté cesto rozotrieme na plech vo veľkosti 20×20 cm a poriadne pritlačíme prstami, aby bolo rovnomerne rozložené. Následne vložíme cesto do vyhriatej rúry na 180 °C na 10 až 15 minút a pečieme do zlatista.

Kým sa cesto upečie pripravíme si pudingové náplne. Čokoládový pudingový prášok zmiešame v hrnci so 100 ml vody, 100 ml mlieka, 30 g Erythritu a 1 g agaru. Do druhého hrnca si nasypeme vanilkový pudingový prášok, ktorý taktiež zmiešame so 100 ml vody, 100 ml mlieka, 30 g Erythritu a 1 g agaru. Oba pudingy privedieme do varu a miešame, kým nám nezhustnú. Do ešte teplých pudingov vmiešame 125 g tvarohu. 

Upečený korpus vytiahneme z rúry a necháme poriadne vychladnúť. Následne naňho nanesieme vrstvu ešte teplého vanilkového pudingu, a na to vrstvu čokoládového pudingu. Takto vrstvený koláč necháme vychladnúť. Medzitým si zmiešame tvaroh s Erythritom a natrieme na vrch už vychladeného koláčika. Plech s dezertom následne vložíme do chladničky a necháme úplne stuhnúť. Koláčik pred podávaním posypeme postrúhanou čokoládou. Prajeme lahodný pôžitok!

Fitness recept: Lahodný “Sex in a pan” koláčik s proteínom
NUTRIČNÉ HODNOTYNA 1 KÚSOK (CELKOVO 16 KÚSKOV)
Kalórie130
Bielkoviny6 g
Sacharidy15 g
Tuky6 g

Videorecept na „Sex in a pan“ koláčik s proteínom:

Dúfame, že sme vám na našu fitness verziu “Sex in a pan” koláčika s proteínom urobili chúťky. Ak sa vám tento recept zapáčil, určite ho podporte zdieľaním.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *