Erythrit 1000 g - GymBeam

Erythrit (Erythritol) je prírodná náhrada cukru, ktorá je určená pre všetkých, ktorí hľadajú alternatívne sladidlo podobné cukru s nulovým glykemickým indexom. Zároveň neobsahuje kalórie, je šetrné voči zubom, nespôsobuje zubné kazy, nezvyšuje hladinu cukru v krvi a nemá vplyv ani na hladinu inzulínu. Je dobre stráviteľné a vhodné do diéty.

Erythrit: 100% náhrada cukru bez kalórií, bez glykemického indexu, ktorá nezvyšuje inzulín a hladinu cukru v krvi

Erythrit (Eryhtritol) je 100% náhrada cukru - používa sa ako prírodné sladidlo, ktoré sa mimochodom prirodzene vyskytuje v mnohých druhoch ovocia (hrušky, melón, hrozno) a vo vyšších kontráciach aj v potravinách, napríklad v sójovej omáčke, syre, víne či pive. V potravinách slúži na zvýraznenie arómy, zvlhčovanie, ako náhradné sladidlo, stabolizátor či zahusťovadlo. Vyzerá veľmi podobne ako cukor, dosahuje asi 60-75% skadivosti oproti cukru, avšak neobsahuje žiadne kalórie. Disponuje radou pozitívnych vlastností - nízký glykemický index, nízký obsah kalorií, nízky preháňajúci účinok. Nezvyšuje hladinu cukru v krvi a nemá vplyv ani na hladinu inzulínu.

eryhrit erythritol sladidlo výhody

Erythrit vzniká fermentáciou rastlinného cukru - cukor sa zmieša s vodou a potom sa prírodne kvasí do eryhritolu. Potom sa prefiltruje, nechá sa kryštalizovať a potom sa suší. Hotový výrobok vyzerá ako cukor, má aj rovnakú váhu a objem, avšak má len 60-75% sladivosti cukru. 90% eryhritu sa vstrebáva priamo v tenkom čreve a do 24 hodín sa vylúči. Erythrit nemetabolizuje s ústnymi baktériami, čo znamená, že neprispieva k vzniku zubného kazu.

Erythritol bol schválený pre použitie ako náhrada cukru v Japonsku v roku 1990. V Spojených štátoch, je klasifikovaný ako všeobecne považovaný za bezpečný (GRAS) od roku 1997. V Austrálii a na Novom Zélande bol schválený v roku 1999.

Čím sa sladidlo Erythrit líši?

• Je fermentovaný - vyrába sa fermentáciou prírodného cukru z kukurice
  • Je tepelne stabilný až do 180 °C
  • Je bezkalorický - zatiaľ čo väčšina podobných sladidiel je nízkokalorických, eryhtritol neobsahuje žiadne kalórie
  • Nie je glykemický - nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Erythritol je preto vhodný pre ľudí s cukrovkou.
  • Je to najjednoduchšie stráviteľný cukrový alkohol - viac ako 90% eryhritolu sa absorbuje v tenkom čreve, takže do hrubého čreva sa dostane len minimálne množstvo. Pri iných cukrových alkoholoch je to naopak, a preto ich užívateľom často spôsobujú hnačky a ďalšie podobné príznaky.
  • Nie je karcinogénny - štúdie preukázali, že nemá karcinogénne vlastnosti.
  • Je to antioxindant - eryhtritol pomáha v boji proti voľným radikálom, ktoré sú zodpovedné za proces starnutia. Je dokonca účinnejší ako iné cukrové alkoholy, pretože sa ľahko absorbuje a nie je metabolizovaný.

eryhrit erythritol sladidlo účinky

Erythrit  a jeho výhody

• neobsahuje kalórie
  • nemá vplyv na hladinu cukru v krvi
  • nemá vplyv na hladinu inzulínu
  • má nulový glykemický index
  • je tepelne stabilný
  • je priateľský k zubom, nespôsobuje zubné kazy
  • je bezlepkový a bezlaktózový
  • má sladkú chuť

Kde ho využijete?

Používá sa do náplní do pečiva, cukrovinek, žuvačiek, mliečných nápojov, bonbónov, mrazených dezertov, pudingov, nízkokalorických nápojov a dalších potravin. Erithrytol je ideálné ochucovadlo do káv, čajov limonád, do omáčiek a dresingov, stolových sladidiel. Samozrejme, poslúži vám aj pri varení a pečení.

eryhrit erythritol sladidlo použitie

Erythrit 100%.

Používajte ako alternatívu cukru, v rovnakých dávkach ako cukor, prípadne aj vo väčšom množstve v pomere až 1,3:1.

Nutričné hodnotyv 100 g
Energetická hodnota 0 kJ / 0 kcal
Bielkoviny 0 g
Tuky 0 g
   z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 100 g
   z toho cukry 0 g
   z toho alkoholové cukry 100 g
Sodík 0 g

Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte pri teplote do 25°C. Chránte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Alergénové upozornenie: Môže obsahovať stopy mlieka, sóje, vajec a orechov.

Hlavná kategória Ochucovadlá a sladidlá
Skupina príchute prírodná chuť
Vegánsky áno
Zmes číry
Forma práškový
Právna kategória výrobku potraviny
Hlavná kategória Ochucovadlá a sladidlá

Recenzie od zákazníkov Erythrit 1000 g - GymBeam

Prezeráte si:Erythrit 1000 g - GymBeam

Skvelé sladidlo, nie je cítiť žiadnu nepríjemnú pachuť. Neobsahuje žiadne protihrudkudkujúce látky, čiže sa robia hrudky - čo je naozaj najmenší problém. Objednávam ho aj mojej babke s diabetesom II. typu, kedže je pre cukrovkárov doslova vhodný - narozdiel od cukru. Odporúčam :)

Príchuť Hodnotenie Cena Špeciálna cena Skladom
bez príchute
Aloholové cukry
Kedze sa zaraduje medzi alkoholovy cukor, nenafukam po jeho konzumacii? :D
Aloholové cukry
Dobrý deň, Erythrit nezvyšuje alkohol v krvi a dychu, teda z neho nenafúkate. Samozrejme iba v prípade ak ho nebudete zapíjať skutočným alkoholom ;)

Ladislav, team GymBeam
Aký je rozdiel
Prosím vás aký je rozdiel medzi týmto sladidlom a Xylitol?
Aký je rozdiel
Dobrý deň, Erythritol (eritrit) je sladidlo zaradené k tzv. "cukrovým alkoholom" a prirodzene sa vyskytuje napr. v ovocí. Xylit je brezový cukor.

Sacharidy
Zdravim, v zlozeni sa pise ze v 100g ma 100g sacharidov tak ako to moze byt nekaloricke a vhodne pre dia? Ved sacharidy sa v premienaju na cukry.
Sacharidy
Dobrý deň, zo 100g sacharidov je 100g alkoholové cukry inak nazývané aj polyoly. Je to latka ktorá nespôsobuje odozvu ako cukor teda ma takmer nulový glykemický index. Preto nemá ani kalórie