Fitness recept: Kokosový cheesecake s vysokým obsahom bielkovín

Udržiavate si formu a strážite si príjem kalórií, ale cheesecake je vašou slabosťou? Máme pre vás fitness recept na koláč s vysokým obsahom bielkovín. Cheesecake je nenáročný na prípravu a zároveň skvelým zdrojom proteínu, v každom kúsku dokonca nájdete až 21 g bielkovín. Dezert môžete podávať s horúcim ovocím, skvelou voľbou sú napríklad maliny. 

               

Fitness recept: Kokosový cheesecake s vysokým obsahom bielkovín

                   

Na korpus potrebujeme:

  • 250 ovsených vločiek
  • 47 g jablkového pyré
  • 15 – 30 ml vody
  • 14 g roztopeného kokosového oleja
  • ½ ČL vanilkových Flavor Drops

                     

Na plnku potrebujeme:

                         

Postup prípravy:

Suroviny na korpus rozmixujeme, kým nevznikne rovnomerné cesto. Následne ho vložíme do tortovej formy s priemerom približne 25 cm a pomocou lyžice alebo ruky ho rozvrstvíme na dno a okraje formy.

                     

Následne si pripravíme plnku. Všetky suroviny na plnku zmiešame až nám vznikne jemný krém bez hrudiek. Do plnky nastrúhame 30 – 50 g strúhaného kokosu, čím dosiahneme ešte intenzívnejšiu chuť. V prípade potreby môžeme použiť aj tyčový mixér. Pripravený krém vylejeme do tortovej formy na cesto a všetko spolu pečieme 35 – 40 minút pri 170 °C, kým nebude mať zlatistú farbu. Po upečení vytiahneme cheesecake z rúry a necháme ho vychladnúť. Pred podávaním ho ozdobíme malinami a môžeme servírovať. Dobrú chuť!

                                  

Nutričné hodnoty na 1 rez (celkovo 10 rezov)

Kalórie

Bielkoviny

Sacharidy

Tuky

315

21 g

35 g

12 g

                               

Kokosový cheesecake s vysokým obsahom bielkovín

                           

Oslovil vás proteínový cheesecake a už sa neviete dočkať, až si ho doma pripravíte? Dajte nám vedieť ako vám recept chutil a prípadne nám môžete poslať fotku vášho koláča. Ak vás recept zaujal, podeľte sa oň zdieľaním.