Prihlásiť
Fitness recept: Nepečený kokosový koláč s poctivou dávkou bielkovín

Fitness recept: Nepečený kokosový koláč s poctivou dávkou bielkovín

Keď máme chuť zdravo maškrtiť alebo si jednoducho chceme dopriať sladkú chvíľku pre seba, tak volíme nepečený kokosový koláč, ktorý je nenáročný na prípravu a na množstvo ingrediencií. Recept, ktorý vás nakopne energiou sme navyše obohatili o dávku proteínu! Poďte si na ňom pochutnať spolu s nami!

Na prípravu korpusu potrebujeme:

Na prípravu 1. vrstvy potrebujeme:

Na prípravu 2. vrstvy potrebujeme:

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Korpus si pripravíme zmixovaním datlí či datľovej pasty, instantnej ovsenej kaše a vody. Malo by nám vzniknúť hustejšie cesto, ktoré vložíme do okrúhlej formy (my sme použili formu o priemere 26 cm) a rovnomerne ho roztlačíme na spodok. Na prípravu 1.vrstvy si rozmixujeme hustú časť kokosového mlieka, vopred namočené kešu orechy a proteín. Mixujeme, kým nám nevznikne jednotná hladká zmes, ktorú následne vylejeme na korpus. Takto pripravený koláč dáme na pár hodín stuhnúť do chladničky. Medzitým si roztopíme čokoládu s tekutou časťou kokosového mlieka, ktorú rovnomerne vylejeme na stuhnutý koláč. Ten vložíme opäť na pár hodín do chladničky. Po stuhnutí nakrájame na 12 častí, podávame a vychutnávame si jeho lahodnú kokosovú chuť.

Fitness recept: Nepečený kokosový koláč s poctivou dávkou bielkovín
Nutričné hodnoty
1 kúsok (celkovo 12 kúskov)
Kalórie453
Bielkoviny18 g
Sacharidy39 g
Tuky25 g

Veríme, že vám tento sladký recept na nepečený kokosový koláč s poctivou dávkou bielkovín, zachutí rovnako ako nám! Ak sa vám recept páčil, budeme radi, ak ho podporíte zdieľaním.