Fitness recept: Kuracie barbeque so šalátom z quinoy a ananásu

Jedlo po tréningu je zdrojom živín potrebných na regeneráciu svalov, syntézu glykogénu a bielkovín. To je dôvodom, prečo by ste mali po cvičení doplniť bielkoviny, sacharidy aj zdravé tuky.

 

Vyskúšajte náš fitness recept na kuracie barbeque so šalátom z quinoy a ananásu, ktorý má vysoký podiel bielkovín a vlákniny. Chutí úžasne, je nutrične bohatý a dodá vám energiu. Navyše, pripravíte si ho rýchlo a jednoducho, ako potréningové jedlo, obed alebo večeru.

 

Na 2 porcie potrebujeme:

 

Ingrediencie na prípravu fitness receptu  

Postup:

Kuracie prsia dôkladne umyjeme a nakrájame na kúsky. Potom ich zmiešame s bezkalorickou BBQ omáčkou a necháme odležať pár hodín v chladničke. Kuracie kúsky následne opečieme na panvici, ktorú si vopred nastriekame olivovým olejom v spreji

 

Postup prípravy fitness receptu: Kuracie barbeque so šalátom z quinoy a ananásu  

V osolenej vode uvaríme quinou domäkka. Potom ju zmiešame spolu so špenátom, ananásom, nasekanými orieškami a koriandrom. Podľa chuti pridáme citrónovú šťavu a prípadne prilejeme trošku šťavy z ananásového kompótu. Šalát dôkladne premiešame a podávame spolu s kuracím mäskom. Dobrú chuť! 

 

Fitness recept: Kuracie barbeque so šalátom z quinoy a ananásu  

Nutričné zloženie 1 porcie

Kalórie

Bielkoviny

Sacharidy

Tuky

Vláknina

457 

46 g

57 g

15 g

6 g


Vyskúšate tento recept na fantastické kuracie prsia v BBQ omáčke? Napíšte nám, aké je vaše obľúbené jedlo po tréningu a čo zvyknete obedovať a večerať. Ak sa vám recept páči, podeľte sa oň zdieľaním.