Banánové palacinky len z 2 ingrediencií

Ak ste si mysleli, že palacinky môžete jesť len tak, že vás popritom budú obkolesovať výčitky svedomia z množstva kalórií a sacharidov, mýlili ste sa. Ak ste popritom žiadne výčitky nemali, no radi by ste aspoň okúsili chuť zdravia v palacinkách, čítajte ďalej.

 

Jednoduchší recept na palacinky neexistuje a už vôbec nie na zdravé palacinky. Takže aj tí menej zdatní v kuchyni budú môcť vyhlasovať, že vedia pripraviť nielen čaj, párky a tuniaka (vybrať z konzervy), ale aj palacinky.

 

Banánové palacinky len z dvoch ingrediencií

 

A to dokonca také banánové palacinky, ktoré vám dodajú dokopy 256 kalórii, 16 gramov bielkovín, 24 gramov sacharidov a 5 gramov vlákniny. Presvedčili sme vás? Stále nič? Ak vám ešte k tomu prezradíme, že na ne potrebujete len 2 ingrediencie, už vás ďalej presviedčať asi netreba.

 

Na banánové palacinky potrebujeme: 

• 1 banán
• 2 vajcia

iné (podľa vlastných chutí, napríklad škorica, ovocie, ako maliny, čučoriedky, alebo iné bobule)

 

Poznámka: Samozrejme, pre väčšiu porciu použite viac banánov a vajec, najlepšie v pomere 1:2

 

Postup prípravy:

• Banán a vajcia spolu premiešame na kašu. V prípade, že cesto chcete dochutiť a ozvláštniť jeho chuť, pridajte napríklad škoricu.
• Nahriatu panvicu postriekame trochou kokosového oleja a palacinky pečieme z každej strany do zlatista.

 Banánové palacinky s malinami len z dvoch ingrediencií, jednoduchý recept

 

Skúsite tento recept? Alebo poznáte nejaký jednoduchší? Podeľte sa s nami v komentároch. Ak sa vám článok páčil, podporte ho zdieľaním.