10 tipov na darčeky pre fitness nadšencov

Vianoce sa blížia ukrutnou rýchlosťou, a ak ani vy neviete, akým darčekom obdarovať svojich najbližších a priateľov, mali by ste spozornieť. Pripravili sme pre vás zoznam 10 tipov na darčeky pre fitness nadšencov a milovníkov zdravého životného štýlu. Príjemne sa usaďte, začíname!

1.Taška na jedlo

Fantastický darček pre ľudí, ktorí chcú mať kvalitné a zdravé jedlo vždy po ruke, alebo si ho “krabičkujú”. Ponúkajú rôzne komory, vrecká a dostatok úložného priestoru na čerstvé jedlo a potraviny. Tašky na jedlo sú dostupné v rôznych farbách a materiáloch, takže je z čoho vyberať.


Taška na jedlo - fitmark


2. Super Heroes Shaker

Máte tu česť byť priateľom alebo blízkym nadšenca DC a Marvel komiksových superhrdinov? Výborne! Jednoduchší a trefnejší darček si nedokážeme ani len predstaviť! PerfectShaker je kvalitný šejker s objemom 800 ml a je dostupný s logami komiksových superhrdinov, ako Superman, Supergirl, Batman, Flash a Wonder Woman. Áno, znamená to, že s týmto šejkrom bude každý trénovať ako ozajstný superhrdina!


Super Heroes Shaker - dc perfectshaker

3. Foam Roller

Nie je dôležité, či je vašim blízkym powerlifter, kulturista, crossfiťák, bežec, alebo niekto, kto len rád zájde do fitka. Foam Roller je perfektná pomôcka pre každého, kto potrebuje uvolniť stuhnuté svaly, zlepšiť flexibilitu, mobilitu a regeneráciu. Penový valec Foam Roller s masážnym 3D povrchom znižuje dokonca aj riziko zranenia a pomáha rýchlejšiemu zotavovaniu. Navyše, možno ho používať aj v pohodlí domova.


foam roller, penový valec - gymbeam


4. Posilňovacie koliesko - Ab roller wheel

Ďalšia skvelá pomôcka, ktorú môže váš blízky využiť doma aj vo fitku. Aj keď to na prvý pohľad môže vyzerať jednoducho, poriadne sa zapotí! Ab roller wheel posilní nielen brušné svalstvo, ale aj široký sval chrbta, zadok, ramená a triceps.


posilňovacie koliesko - ab roller wheel - tipy na darček

5. Fitness knihy

Fitness knihy plné tipov, nápadov, návodov ako cvičiť, alebo ako sa lepšie stravovať, kuchárky s fitness receptami či diár. Možností je neúrekom. Ale všetky zaručene potešia každého nadšenca zdravého a aktívneho životného štýlu. Inšpirujte a motivujte vašich blízkych!

 

fitness knihy - tipy na darčeky vianočné
 

6. Fitness diár

Fitness diár ponúka výborný plánovač tréningov, ktorý je navyše plný motivácie, rád a tipov pre vyváženú stravu a cvičenie. Potešíte ním svoju kamarátku alebo priateľku, a môžete si byť istý, že jej už žiaden tréning neunikne!


fitness diár - tipy na darček

7. Podložka na cvičenie Yoga Mat

Nech sa už váš blízky venuje joge, pilatesu, alebo iným naťahovacím a posilňovacím cvičeniam, Yoga Mat určite potrebuje. A nie hocijaký! Yoga Mat s proti šmykovým povrchom ho bude sprevádzať na ceste za lepšou flexibilitou a stabilitou, ale aj pri posilňovaní, tvarovaní postavy a relaxácii. Ponúka komfort a pohodlie v každej polohe.


yoga mat podložka na cvičenie - tipy na darček

8. Fitness náramok

Inteligentné náramky sú v poslednej dobe obľúbeným trendom, a to aj napriek tomu, že na prvý pohľad nemusia byť veľmi odlišné od klasických náramkov. Obsahujú ale čip, ktorý sníma a monitoruje každodennú pohybovú aktivitu. Najčastejšie je to počítanie krokov, spálených kalórií, snímanie tepovej frekvencie alebo záznam a analýza spánku. Zozbierané dáta následne uvidíte v zaujímavých grafoch.

fitness inteligentné náramky - nápady na darček

9. Opasok / rukavice / trhačky / háky

Jednoducho ideálne pomôcky pre každého športovca, ktorý to s cvičením myslí naozaj vážne. Začnime ale pekne po poriadku. Ak v tréningu vášho blízkeho nechýbajú mŕtve ťahy a drepy, určite ho poteší opasok na cvičenie. Ten slúži na spevnenie telesného jadra, drží chrbtové svalstvo a znižuje tak pravdepodobnosť úrazu. Rukavice sú ďalším praktickým príslušenstvom. Chránia ruky pred poškodeniami, odreninami a pľúzgiermi, ktoré vznikajú pri športe. Ďalšou možnosťou sú trhačky a háky, ktoré si oviniete okolo zápästia a činky, čím posilníte úchop. To umožní lepší výkon, ako aj komfort pri tréningu.


Opasok, rukavice, trhačky, háky

 

10. Fitness oblečenie

Fitness oblečenie je súčasťou každého tréningu, a ak chcete staviť na istotu, určite siahnite po nejakom kúsku. Tu je možností veľa, či už sú to tepláky a šortky, mikiny, trendy legíny, alebo pánske a dámske tričká s motivačnými citátmi. Za zmienku stojí aj kompresné oblečenie, ktoré podporuje krvný obeh a eliminuje produkciu kyseliny mliečnej vo svaloch. Výborná voľba!


fitness oblečenie pre mužov a ženy


Pevne veríme, že sme vám pomohli s nápadmi na darčeky, ktoré potešia vašich blízkych. Ak sa vám článok páčil a chcete sa s nim podeliť, podporte ho zdieľaním.