Fitness recept: Nepečené proteínové tyčinky

Fitness recept: Nepečené proteínové tyčinky

Mať poruke výživný snack je základ, aby sme nerobili pravidelné nálety na chladničku. Preto sme dnes pripravili tieto nepečené proteínové tyčinky, ktoré môžete mať poruke vždy, keď dostanete nečakaný hlad alebo vás budú prenasledovať chute na niečo dobré. Tyčinka je nutrične vyvážená, a tak dobre zasýti. A svojou skvelou chuťou si vás rýchlo získa. 

Budeme potrebovať:

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup: 

Do veľkej misky si dáme mandľové maslo, vanilkový proteín, ovsené vločky, lyofilizované jahody (alebo iné sušené ovocie) a agávový sirup. Všetko zmiešame. Potom prilejeme mlieko a opäť zamiešame. Cieľom je vytvoriť vlhkú, ale nie príliš lepivú zmes. Ak je zmes príliš suchá, pridáme ešte trošku mlieka, ak je, naopak, príliš vlhká, prisypeme trošku vločiek.

Nepečené proteínové tyčinky – príprava zmesi

Potom pripravíme formu na tyčinky a rukami do jednotlivých políčok vtlačíme zmes. Nám vyšla na 6 tyčiniek, ale záleží, akú veľkú formu máte. Ak nemáte formu na tyčinky, vtlačte zmes do krabičky alebo inej obdĺžnikovej formy.

Nepečené proteínové tyčinky – tvorba tyčiniek

Keď máme tyčinky takto pripravené, dáme ich na pol hodiny do chladničky, aby trošku stuhli. Potom ich z formy opatrne vylúpneme, ak sme ich mali v inej obdĺžnikovej forme, nakrájame ich na tyčinky. Hotové kusy dáme do krabičky alebo zabalíme do alobalu a uložíme späť do chladničky. Takto pripravené vydržia aj niekoľko dní. Ale vzhľadom na to, že sú lahodné, pravdepodobne zmiznú za chvíľku. Pred podávaním ich ešte ozdobíme kúskami lyofilizovaného ovocia.

Nepečené proteínové tyčinky

Objavte naše bestsellery:

Nutričné hodnoty1 tyčinka (spolu 6 kusov)
Energetická hodnota150 kcal
Bielkoviny8 g 
Sacharidy18 g
Tuky4 g
Vláknina5 g

Tyčinky chutia skvele aj samotné. Môžete si k nim dať ale aj tvaroh alebo jogurt a vytvoriť tak ďalšiu chuťovú kombináciu 

Neváhajte a zdieľajte s nami svoje výtvory na sociálnych sieťach označením #gymbeamsk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *