Fitness recept: Trojfarebná mramorová bábovka

Fitness recept: Trojfarebná mramorová bábovka

Čím dokáže bábovka zaujať? Okrem skvelej chuti je to samozrejme štruktúra. A verte tomu, že keď ju rozkrojíte, každého ohromíte. Pretože 3 rôzne cestá vnútri vyzerajú jednoducho skvele. Navyše je bábovka nabitá bielkovinami, takže sa vynikajúco hodí na raňajky, olovrant aj ako dezert.

Na základnú časť budeme potrebovať:

Na tmavú časť budeme potrebovať:

Na tvarohovú časť budeme potrebovať:

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Začneme prípravou základnej vrstvy. Oddelíme si žĺtky od bielkov a k bielkom pridáme xylitol.

Trojfarebná mramorová bábovka – šľahanie bielkov

Potom ich dôkladne vyšľaháme, aby nám vznikol tuhý sneh. V ďalšej miske si vyšľaháme žĺtky do peny a zašľaháme k nim olej, mlieko a proteín. Potom do žĺtkovej zmesi opatrne primiešame preosiatu múku zmiešanú s kypriacim práškom i vyšľahané bielka. Takto pripravenú zmes si rozdelíme na 2 polovice. Z každej polovice potom odoberieme 2 PL cesta a dáme ich do tretej misky. Vo finále by sme mali mať dve väčšie misky s cestom a jednu malú.

Trojfarebná mramorová bábovka – 3 druhy cesta

Jednu z veľkých misiek s cestom necháme tak, ako je. Do ďalšej veľkej misky primiešame kakao a proteín s príchuťou čokolády a lieskového orieška. Cesto z malej misky, v ktorej sú približne 4 PL cesta, zmiešame s nízkotučným hrudkovitým tvarohom a flavor drops.

Následne si vezmeme bábovkovú formu, vystriekame ju olejom v spreji a môžeme sa pustiť do vrstvenia. Najprv dáme na dno formy základnú svetlú vrstvu z veľkej misky, následne pridáme kakaovú vrstvu z veľkej misky a na záver do cesta po lyžičkách dávame tvarohovú časť. Ak chceme, aby sa vrstvy viac prepojili, môžeme do nich po navrstvení v niekoľkých miestach pichnúť špajľu a zase ju vytiahnuť. Tým sa všetko lepšie spojí. Takto pripravené cesto dáme do rúry vyhriatej na 150 °C a pečieme 30 minút. Potom bábovku prikryjeme alobalom, aby sa stred lepšie prepiekol, zvýšime teplotu na 170 °C a pečieme ďalších 25 minút.

Keď je bábovka hotová, vytiahneme ju z rúry, necháme ju úplne vychladnúť a až potom ju rozkrájame. 

Trojfarebná mramorová bábovka

Objavte naše bestsellery:

Nutričné hodnoty1 porcia (spolu 12 porcií)
Energetická hodnota172 kcal
Bielkoviny12 g
Sacharidy16 g
Tuky6 g
Vláknina3 g

Ak chcete pripraviť dobrotu, ktorá skvele chutí, a navyše po rozkrojení každého ohromí, musíte túto bábovku vyskúšať. 

Neváhajte a zdieľajte s nami svoje výtvory na sociálnych sieťach označením #gymbeamsk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *