Fitness recept: Šalát z červenej repy a jabĺk

Fitness recept: Šalát z červenej repy a jabĺk

Šalát nemusí byť nuda, to nám určite potvrdíte hneď ako ochutnáte túto dobrotu z červenej repy, jabĺk a ďalších chuťovo vyladených ingrediencií. Aby bol dotiahnutý k dokonalosti, pridali sme, samozrejme, aj chrumkavý prvok v podobe pekanových orechov. No a nesmie chýbať ani dresing, ktorý krásne prepojí všetky komponenty. Je vhodný ako príloha k mäsu alebo jeho rastlinným alternatívam. 

Na šalát budeme potrebovať:

  • 200 g olúpanej varenej červenej repy 
  • 2 menšie jablká 
  • 60 g pekanových orechov
  • 50 g šalátového mixu (zmes polníčka, rukoly atď.) 
  • malý zväzok mäty

Na dresing budeme potrebovať:

Šalát z červenej repy a jabĺk - ingrediencie

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

 Postup: 

Začneme prípravou dresingu. V menšej miske zmiešame všetky ingrediencie, teda olivový olej, javorový sirup a balzamikový ocot, ten však nie je nutný. Potom si nakrájame jablká na malé kocky a repu na malé hranolčeky. Ďalej pridáme šalátový mix, menší zväzok mäty (kúsok si necháme na dozdobenie), ktorý nasekáme nadrobno, a nakoniec aj pekanové orechy. Ak máme radšej menšie kúsky, môžeme ich predtým nakrájať. Pre väčšiu chrumkavosť ich môžeme opražiť na panvici. Všetko spolu premiešame, zalejeme pripraveným dresingom, podľa chuti osolíme a opäť dôkladne premiešame. Pred podávaním dozdobíme lístkami mäty a môžeme sa s chuťou pustiť do šalátu.

Šalát z červenej repy a jabĺk
Nutričné hodnotyNa celé množstvo
Energetická hodnota835 kcal
Bielkoviny10 g
Sacharidy62 g
Tuky57 g
Vláknina17 g

Šalát perfektne doplní akékoľvek jedlo a obohatí ho o ďalšie živiny. Kombinácia sladkej a slanej chuti si získa každého gurmána. 

Neváhajte a zdieľajte s nami vaše výtvory na sociálnych sieťach s označením #gymbeamsk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *