Fitness recept: Mrkvový chlieb s tekvicovými semienkami

Fitness recept: Mrkvový chlieb s tekvicovými semienkami

Ak holdujete pečivu, a najmä jeho zdravším verziám, ktoré vám okrem tradičnej chrumkavej kôrky a mäkkučkého vnútra prinesie aj zdraviu prospešné výhody, tak neprestávajte čítať! Pripravte si potrebné ingrediencie a upečte si s nami mrkvový chlebík s tekvicovými semienkami, ktorého dokonalý zlatistý vzhľad je len začiatkom tejto gastronomickej bomby! Hor sa do prípravy!

Na prípravu potrebujeme:

Na dokončenie potrebujeme:

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Prípravu začneme tým, že si vodu, droždie, olivový olej a xylitol dôkladne zmiešame pomocou kuchynského robota, alebo ak ho nemáme, tak ručne. Následne pridáme obe múky, soľ, semienka, mrkvu nakrájanú na drobné kúsky a všetko pekne zapracujeme do cesta. Takto hotové cesto necháme kysnúť na teplom mieste aspoň 1-2 hodiny v mise, ktorú prikryjeme utierkou. Objem cesta by sa mal asi zdvojnásobiť. Rúru si predhrejeme na cca 200-220℃.

Misu s vykysnutým cestom si vyklopíme na pomúčnenú plochu a naposledy cesto rukami prepracujeme. Takto pripravené cesto vložíme do formy na biskupský chlebík, ktorú sme si predtým vystlali papierom na pečenie a jemne postriekali olivovým olejom v spreji. Pred vložením do rúry potrieme chlieb vlažnou vodou a posypeme ho tekvicovými semienkami. Formu s chlebíkom ešte prikryjeme utierkou, a takto ho necháme 10 minút odpočinúť. Následne ho vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme 10 minút na 220℃, a potom teplotu stiahneme na 180/200℃ a pečieme ďalších 20-25 minút. Po dopečení necháme chlieb úplne vychladnúť. Podávame s obľúbenou prílohou a vychutnávame!

Fitness recept: Mrkvový chlieb s tekvicovými semienkami
Nutričné hodnoty
na 1 krajec (celkovo 20 krajcov)
Kalórie152
Bielkoviny6 g
Sacharidy22 g
Tuky4,8 g
Vláknina3,3 g

Veríme, že si tento recept na mrkvový chlebík s tekvicovými semienkami čoskoro pripravíte, a rozhodne to nebude prvý a poslednýkrát! Pokiaľ budete týmto receptom nadšení rovnako ako my, budeme radi, ak ho podporíte zdieľaním.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *