Fitness recept: Kokosová panna cotta s malinami

Fitness recept: Kokosová panna cotta s malinami

Chcete si pripraviť jednoduchý dezert, ktorým všetkých oslníte? V tom prípade musíte túto dobrotu vyskúšať. Základ tvorí kokosová krémová vrstva, ktorá má krásne jemnú konzistenciu. Perfektne ju dopĺňa želatínový vrch z mrazených malín. Vďaka tomu vzniká lahodné spojenie, ktoré sa doslova rozplýva na jazyku. 

Na krém budeme potrebovať:

Na dokončenie budeme potrebovať:

Kokosová panna cotta – ingrediencie

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup: 

Začneme prípravou základného krému. Plátky želatíny si dáme na 5 minút napučať do hrnca s vodou. Potom pridáme 3 lyžice kokosového mlieka a želatínu na miernom plameni necháme rozpustiť. Potom pridáme aj zvyšné kokosové mlieko, med a necháme ešte chvíľu zohrievať, aby sa všetko spolu prepojilo. Nesmie nám to ale začať vrieť. Zmes potom necháme odstáť pol hodinky v hrnci. Občas premiešame, aby sa tučná časť kokosového mlieka neoddelila. Potom si pripravíme 4 poháre, zmes do nich rovnomerne rozdelíme a dáme ju do chladničky na pár hodín vychladiť.

Kokosová panna cotta – základ

Následne sa pustíme do prípravy vrchnej vrstvy. Mrazené maliny s vodou a medom privedieme k varu. Potom všetko roztlačíme vidličkou. Na záver pridáme škrob rozmiešaný v troške vody a povaríme do zhustnutia. Malinové pyré potom nalejeme na panna cotty a necháme ďalšiu hodinu v chladničke. Keď máme dezert vychladený, ozdobíme ho lyofilizovanými malinami a môžeme podávať.

Kokosová panna cotta

Objavte naše bestsellery:

Nutričné hodnoty1 pohár (spolu 4 porcie)
Energetická hodnota258 kcal
Bielkoviny3,5 g
Sacharidy15 g
Tuky20 g
Vláknina2 g

Chcete si pochutiť na ľahkom dezerte, ktorý je osviežujúci a doslova sa rozplýva na jazyku? Garantujeme, že táto panna cotta bude tou správnou voľbou. 

Neváhajte a zdieľajte s nami svoje výtvory na sociálnych sieťach označením #gymbeamsk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *