Recept: Banánová zmrzlina len z 2 ingrediencií

Sleduje vás bodkovaný banán z rohu kuchynskej linky? Nás tiež. Snažili sme sa ho ignorovať, no nejde to. Vyzerá to tak, že banány nestíhame jesť dostatočne rýchlo, a preto si z nich pripravujeme proteínové tyčinky, cookies, muffiny, samozrejme, smoothies a podobné lakocinky. My sme sa dnes rozhodli pre prípavu banánovej zmrzliny len z 2 ingrediencií.

             

Je pravda, že tento recept môže na prvý pohľad pôsobiť trochu zvláštne a možno mu veľmi neveríte. Veď ako môže vzniknúť krémová zmrzlina len z dvoch ingrediencií? Dokážeme vám, že sa to dá. A je dokonca delikátna!

                

Na banánovú zmrzlinu len z 2 ingrediencií potrebujeme: 

• 4 veľké zrelé banány
• 2 lyžice orieškového masla (arašidové, mandľové alebo kešu maslo)

                                  

Banánová zmrzlina s arašidovým maslom, len z dvoch ingrediencií                                                                                                             

Postup:

Najskôr si olúpeme banány a nakrájame ich na krúžky. Následne ich poukladáme na plech alebo do misky a dáme na 1-2 hodiny do mrazničky. Potom banány mixujeme v silnom mixéri dovtedy, kým sa nám nevytvorí krémová a jemná hmota.

  

Fitness banánová zmrzlina z dvoch ingrediencií - banány a orieškové maslo   

                          

Pridáme arašidové alebo mandľové maslo a ešte raz rozmiešame do krémového pyré. Voilá! Hotovo! Túto lahodnú krémovú zmrzlinu môžeme podávať ihneď. Ak preferujete tvrdšiu a viac zmrazenú zmrzlinu, vložte ju ešte na pár minút do mrazničky. Podávame ozdobené bezkalorickým sirupom v obľúbenej príchuti. 

                                                                                                                                                         Fitness recept: Banánová zmrzlina len z 2 ingrediencií - banánov a arašidového masla

                                                

Tip: Ak chcete, môžete pri miešaní a mixovaní použiť aj 1 - 2 polievkové lyžice mlieka, aby sa vám banán ľahšie rozmiešal. Uistite sa, že máte dostatočne silný kuchynský robot alebo mixér. 

                                    

Napíšte nám do komentárov, akú dobrotu z banánov máte najradšej a tiež, či vyskúšate túto jednoduchú banánovú zmrzlinu. Ak sa vám tento recept páči a chcete sa s ním podeliť, neváhajte a zdieľajte ho.