Recept: Banánová zmrzlina len z 2 ingrediencií

Sleduje vás bodkovaný banán z rohu kuchynskej linky? Nás tiež. Snažili sme sa ho ignorovať, no nejde to. Vyzerá to tak, že banány nestíhame jesť dostatočne rýchlo, a preto si z nich pripravujeme proteínové tyčinky, cookies, muffiny, samozrejme, smoothies a podobné lakocinky. No v týchto horúcich dňoch sme sa rozhodli radikálne zakročiť a pripravili sme si banánovú zmrzlinu len z 2 ingrediencií.

 

Je pravda, že tento recept môže na prvý pohľad pôsobiť trochu zvláštne a možno mu veľmi ani neveríte. Veď ako môže vzniknúť krémová zmrzlina len z dvoch ingrediencií? Dokážeme vám, že sa to dá. A je dokonca delikátna!


Na banánovú zmrzlinu len z 2 ingrediencií potrebujeme: 

• 4 veľké zrelé banány
• 2 lyžice orieškového masla (arašidové, mandľové, kešu)

 

Recept: Banánová zmrzlina len z 2 ingrediencií

Najskôr si olúpeme banány a nakrájame ich na krúžky. Následne ich poukladáme na plech alebo do misky a dáme na 1-2 hodiny do mrazu.

 Recept banánová zmrzlina len z 2 ingrediencií

 

Potom banány mixujeme v silnom mixéri dovtedy, kým sa nám nevytvorí krémová a jemná hmota.

 

Recept banánová zmrzlina len z 2 ingrediencií

 

Pridáme arašidové alebo mandľové maslo a ešte raz rozmiešame do krémového pyré.

 

Recept banánová zmrzlina len z 2 ingrediencií

 

 

Voilá! Hotovo! Túto lahodnú krémovú zmrzlinu môžeme podávať ihneď. Ak preferujete tvrdšiu a viac zmrazenú zmrzlinu, vložte ju do mrazničky ešte na pár minút. 

 Recept banánová zmrzlina len z 2 ingrediencií

 

Poznámka: Ak chcete, môžete pri miešaní a mixovaní použiť aj 1-2 polievkové lyžice mlieka, aby sa vám banán ľahšie rozmiešal. Uistite sa, že máte dostatočne silný kuchynský robot alebo mixér. 

 

Napíšte nám do komentárov, či sa touto dobrotou schladíte v týchto teplých dňoch. Ak sa vám tento recept páči a chcete sa s ním podeliť, neváhajte a zdieľajte ho.