Fitness recept: Zdravé tekvicové lievance s arašidovým krémom a ovocím

Neviete si predstaviť deň bez sladkých raňajok? Ak na vašom stole nesmú chýbať palacinky alebo waffle, určite budete milovať aj náš jesenný recept na výborné tekvicové lievance plné proteínu a prírodných ingrediencií. Ich príprava vám potrvá len niekoľko minút. Poďme teda na to!  

                     

Na lievance potrebujeme:

        

Na krém potrebujeme:

                                  

Tekvicové lievance s arašidovým krémom - ingrediencie                                          

Postup:

V prvom rade si v miske zmiešame všetky suché ingrediencie. Následne k zmesi pridáme vajíčko, tekvicové pyré a mlieko. Všetko spolu premiešame a môžeme sa pustiť do pečenia.  Vyhriatu panvicu postriekame kokosovým sprejom, a nalejeme na ňu malú naberačku cesta. Lievance opekáme na panvici z každej strany do zlatista, cca 2 minúty. 

                                             

Postup prípravy fitness receptu na tekvicové lievance

                                      

Krém na poliatie lievancov si pripravíme zmiešaním 100 % arašidového masla s tekvicovým pyré a agáve sirupom. Aby sme hmotu zriedili, postupne do nej prilievame vodu až vznikne hladkákrémová konzistencia. Tekvicové lievance podávame ešte teplé s krémom a ovocím. Dobrú chuť!

                               

Fitness recept: Zdravé tekvicové lievance s arašidovým krémom a ovocím

                           

Nutričné hodnoty na celé množstvo

Kalórie

Bielkoviny

Sacharidy

Tuky

422

36 g

47 g

13 g

Doprajete si na raňajky tieto chutné tekvicové lievance aj vy? Dajte nám vedieť do komentára a nezabudnite náš fitness recept zdieľať ďalej.