Fitness recept: Proteínová Sacherova torta

Fitness recept: Proteínová Sacherova torta

Na čom si pochutiť, keď máte chuť na sladké? S čokoládovou tortou človek nikdy nešliapne vedľa. My sme sa ale dnes rozhodli pripraviť si originálnu viedenskú Sacherovu tortu v odľahčenej verzii, ktorá sa svojimi nutričnými hodnotami lepšie vojde do zdravého a vyváženého jedálnička. Dáte si ju ako snack alebo dezert k popoludňajšej káve?

Na korpus budeme potrebovať:

Na potretie a polevu budeme potrebovať: 

Proteínová Sacherova torta – ingrediencie

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Ovsené vločky rozmixujeme najemno a premiešame ich s múkou, erytritolom, proteínom, kakaom, kypriacim práškom a soľou. Prilejeme mlieko, olej, pridáme vajíčka a vymiešame jemné cesto. Potom pripravíme tortovú formu, postriekame ju olejom v spreji alebo ju vyložíme papierom na pečenie a vlejeme do nej cesto. Takto pripravenú formu dáme do rúry vyhriatej na 180 °C a pečieme približne 25 minút. Potom v rôznych miestach pichneme do cesta drevenou špajľou. Ak ju vytiahneme čistú, máme upečené. V opačnom prípade cesto ešte dopečieme, kým nebude hotové.

Korpus vytiahneme z formy, necháme ho čiastočne vychladnúť a potom ho nožom pozdĺžne rozrežeme. Vrchnú časť z vnútornej strany natrieme Yum Yum proteínovou nátierkou a priklopíme ju spodnou časťou.

Proteínová Sacherova torta – natretie torty

Vďaka tomu, že tortu takto otočíme, budeme mať krásne rovný vrch. Potom vo vodnom kúpeli (môžeme použiť aj silikónové vrecko) rozpustíme čokoládu s kokosovým olejom a zmesou rovnomerne polejeme celý povrch. Tortu dáme do chladničky vychladnúť a potom si ju môžeme vychutnať.

Proteínová Sacherova torta

Objavte naše bestsellery:

Nutričné hodnoty1 kus torty (spolu 10 kúskov)
Energetická hodnota247 kcal
Bielkoviny9 g
Sacharidy22 g
Tuky13 g
Vláknina3 g

Ak si chcete pochutiť na fit čokoládovej torte, túto Sacherku musíte vyskúšať 

Neváhajte a zdieľajte s nami svoje výtvory na sociálnych sieťach označením #gymbeamsk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *