Prihlásiť
Fitness recept: Malinové tiramisu do skleničky

Fitness recept: Malinové tiramisu do pohára

Pokiaľ máte radi talianske dezerty, tak vás určite poteší recept na túto neobvyklú verziu klasického tiramisu. Krém sme odľahčili a osviežili kombináciou s lyofilizovanými malinami. Tie podporia aj vizuálnu stránku receptu. Získate tak oku lahodiaci dezert, na ktorom si pri každej príležitosti radi pochutnáte.

Budeme potrebovať:

Malinové tiramisu do pohára - ingrediencie

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Najprv si uvaríme kávu a necháme ju vychladiť. Potom si vezmeme vajíčka a oddelíme žĺtky a bielky. Bielky dáme do misky spoločne s erytritolom a vyšľaháme ich do tuhého snehu.

Malinové tiramisu do pohára - šľahanie bielkov

V inej miske si zmiešame tvaroh s proteínom. Ten potom postupne vmiešame do snehu z bielkov. Nakoniec do zmesi opatrne primiešame aj žĺtky. Mal by nám vzniknúť krásne hladký krém.

Vychladnutú kávu si nalejeme do väčšej misky, aby sa nám v nej dobre namáčali piškóty. Potom si pripravíme poháriky s objemom 250 ml a môžeme sa pustiť do vrstvenia. Prvé poschodie vyložíme cukrárskymi piškótami, ktoré najprv rozpolíme a potom namočíme do kávy.

Malinové tiramisu do pohára - namáčanie do kávy

Na ne dáme trošku nadrvených lyofilizovaných malín a potom tvarohovú vrstvu. Takto naukladáme každý pohárik, kým nie je plný. Pokiaľ nám zostanú piškóty a maliny, použijeme ich ako ozdobu na vrchnej vrstve.

Malinové tiramisu do pohára - vrstvenie

Naplnené poháre dáme do chladničky a necháme aspoň hodinu stuhnúť, aby sa chute prepojili. Potom môžeme podávať.

Náš tip: Pokiaľ chcete dezertu dodať ešte ďalší chuťový rozmer, môžete ho ozdobiť hoblinkami horkej čokolády.

Malinové tiramisu do pohára
Nutričné hodnoty

1 porcia (celkom 4 porcie)

Energetická hodnota267 kcal
Bielkoviny27 g 
Sacharidy27 g
Tuky5 g
Vláknina3 g

Táto odľahčená verzia klasického tiramisu osvieži a navyše doplní telu potrebné bielkoviny. Kombinácia kávy a vanilkového tvarohu uspokojí každý maškrtný jazýček.

Neváhajte a zdieľajte s nami vaše výtvory na sociálnych sieťach označením #gymbeamsk.