Fitness recept: Čokoládové košíčky s orieškovým maslom a kúskami malín

Poznáte niekoho, kto by dokázal odolať čokoláde? Ani my. Ak sa navyše chuť čokolády spojí s orieškovým maslom a čerstvými malinami, ide o úplnú extázu pre chuťové poháriky. Preto vás upozorňujeme, že tento článok čítate na vlastné riziko. Naše exkluzívne čokoládové košíčky, ktoré majú len 111 kalórií, sú totiž vysoko návykové. Mňam.


Potrebujeme:

        

Fitness recept: Čokoládové košíčky s orieškovým maslom a kúskami malín košíčky s orieškovým maslom a kúskami malín

    

Postup:

Čokoládu nalámeme na kúsky a roztopíme spolu s kokosovým olejom. Do malých silikónových alebo papierových košíčkov nalejeme približne 1 čajovú lyžičku roztopenej čokolády. Z uvedeného množstva surovín naplníme okolo 12 košíčkov a následne ich dáme na 20 až 30 minút do chladničky.

      

Fitness recept: Čokoládové košíčky s orieškovým maslom a kúskami malín

      

Po stuhnutí, nanesieme na spodnú čokoládovú vrstvu košíčkov lyžičku kešu masla a nakrájané kúsky malín. Vrch košíčkov zalejeme zvyšnou roztopenou čokoládou a posypeme malými kúskami kešu orechov. Takto pripravené košíčky necháme stuhnúť v mrazničke a môžeme podávať. Dobrú chuť.


Tip: Namiesto kešu masla môžete použiť aj akékoľvek orieškové alebo arašidové maslo.

      

Fitness recept: Čokoládové košíčky s orieškovým maslom a kúskami malín

     

Nutričné hodnoty na jeden košíček

Kalórie

Bielkoviny

Sacharidy

Tuky

Vláknina

111

2 g

9 g

8 g

1 g

   

Veríme, že sa vám recept na čokoládové košíčky s kešu maslom a malinami páčil a vyskúšate si ho doma pripraviť. Napíšte nám do komentárov ako vám košíčky chutili alebo sa pochváľte vašimi obľúbenými receptami s orieškovým maslom. Nezabudnite tiež podporiť tento fitness recept zdieľaním a lajkom.