Fitness recept: Proteínové banánové palacinky

Fitness recept: Proteínové banánové palacinky

Dnes sme si pre vás pripravili jednoduchý recept na základné banánové palacinkové cesto, ktoré zvládne pripraviť každý. Nechýba v ňom proteín, aby nič nechýbalo ani svalom. Samozrejmosťou je príjemne sladká chuť, ktorá dokáže spríjemniť nielen ráno, ale aj celý deň. A je len na nás, s čím budeme palacinky servírovať.

Budeme potrebovať:

Proteínové banánové palacinky – ingrediencie

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Banán olúpeme a roztlačíme ho vidličkou na kašu. Potom ho dáme do mixéra aj s vajíčkom, tekutými bielkami, proteínom, štipkou soli a bezlepkovou ovsenou múkou.

Rýchle proteínové palacinky – príprava cesta

Všetko mixujeme, kým nevznikne hladké cesto. Následne rozpálime panvicu postriekanú olejom v spreji. Na ňu nalejeme približne ¼ cesta a opekáme z jednej strany približne 2 – 3 minúty, kým palacinka nezhnedne zo spodnej strany. Na povrchu sa budú robiť malé bublinky. Potom palacinku otočíme a opekáme ju 2 minúty aj z druhej strany.

Takto pripravíme všetky 4 palacinky. Keď máme hotovo, môžeme podávať. My sme si ich dali s karamelovým zero sirupom. Skvele však chutia aj s tvarohom, jogurtom, orieškovým maslom, ovocím alebo proteínovou zmrzlinou.

Rýchle proteínové palacinky

Objavte naše bestsellery:

Nutričné hodnotyNa celé množstvo
Energetická hodnota518 kcal
Bielkoviny44 g
Sacharidy57 g
Tuky12 g
Vláknina3 g

Ak hľadáte jednoduchý recept na raňajky, snack alebo dezert, ktorý poteší maškrtný jazýček a nevyžaduje takmer žiadnu prácu, tieto banánové palacinky sú top voľbou. 

Neváhajte a zdieľajte s nami svoje výtvory na sociálnych sieťach označením #gymbeamsk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *