Prihlásiť
Web - Proteínové žemličky so sušenými paradajkami a olivami

Fitness recept: Proteínové žemličky so sušenými paradajkami a olivami

Aj vy ste sa už stretli s tvrdením, že na ceste za svojou vytúženou postavu sa jednoznačne musíte vzdať pečiva? Ešteže to nie je pravda! Poďte sa o tom s nami presvedčiť a pripravte si fit žemličky plné bielkovín!

Na prípravu potrebujeme:

  • 500 g Protein Bread Mix
  • 280 ml teplej vody
  • 80 g čiernych olív
  • 80 g sušených paradajok
  • 7 g sušeného droždia
  • 1 ČL trstinového cukru

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Najprv si v mise zmiešame mix na proteínový chlieb so sušeným droždím, teplou vodou a troškou cukru. Cesto poriadne premiesime rukou a necháme ho prikryté odstáť na teplom mieste aspoň pol hodinu, aby nám pekne nakyslo.

Medzitým si olivy a sušené paradajky nakrájame na drobné kúsky. Následne z vykysnutého cesta tvarujeme menšie žemličky (malo by vám vyjsť asi 9 kusov, no veľkosť je na vás), a vtláčame do nich pripravené olivy s paradajkami. 

Žemle rovnomerne poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme ich dozlatista približne 15 minút pri 180℃. Podávame s cottage cheese či inou obľúbenou prílohou. Dobrú chuť!

Fitness recept: Proteínové žemličky so sušenými paradajkami a olivami
Nutričné hodnoty na 1 kus (celkovo 9 kusov)

Kalórie

Bielkoviny

Sacharidy

Tuky

198

15 g

20 g

5 g

Presvedčili sme vás na tieto fit žemličky s olivami a sušenými paradajkami? Dajte nám vedieť do komentárov, a v prípade, že sa o tento recept chcete podeliť so svojimi priateľmi, nezabudnite ho zdieľať.