Patríte medzi ľudí, ktorí pri pečení vždy ochutnávajú surové cesto? Potom tu máme niečo priamo pre vás. Tieto lahodné nepečené guličky z ovsených vločiek, čokolády, arašidového masla a ďalších dobrôt totiž chutia presne ako to najlepšie sušienkové cesto. Príprava je maximálne jednoduchá a výsledok skutočne stojí za vyskúšanie.

Budeme potrebovať:

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Do mixéra nasypeme ovsené vločky a rozmixujeme ich na jemnú múku, ktorú potom zmiešame s vanilkovým proteínom. Do misky potom pridáme aj ďalšie ingrediencie, teda arašidové maslo, čokoládové kúsky, 30 – 40 ml polotučného mlieka a javorový sirup. Všetko spoločne premiešame a vytvoríme kompaktnú zmes. Ak by sa drobila, prilejeme trošku mlieka. Pred tvarovaním guličiek si môžeme ľahko namočiť prsty, s cestom sa vďaka tomu bude lepšie pracovať. Potom z neho môžeme robiť malé guličky, ktoré sa dajú hneď podávať. Tie, ktoré nezjeme, môžeme skladovať v chladničke. Ale vzhľadom na to, akú skvelú chuť majú, ručíme za to, že vám v nej dlho nevydržia.

Nutričné hodnoty

1 gulička (celkom 16 guličiek)

Energetická hodnota87 kcal
Bielkoviny5 g
Sacharidy7 g
Tuky4 g
Vláknina1,5 g

Pokiaľ tiež patríte k ľuďom, ktorí milujú pri pečení ochutnávanie surového cesta, je tento recept pre vás ako stvorený. Proteínové guličky si navyše môžete zabaliť do krabičky a vziať ich so sebou na výlet, do práce či školy. Skvele potom poslúži ako lahodný snack, ktorý zasýti a uspokojí chuť na sladké.

Neváhajte a zdieľajte s nami vaše výtvory na sociálnych sieťach označením #gymbeamsk.