Prihlásiť
Recept - Clafoutis - francúzsky čerešňový koláč

Fitness recept: Clafoutis – francúzsky čerešňový koláč

Pripravili sme si pre vás zdravšiu verziu tradičného koláča, ktorý pochádza z krajiny známej voňavým pečivom, lahodnými syrmi, kvalitným vínom a pomalým vychutnávaním jedla. Predstavíme si a spoločne upečieme typický francúzsky koláč s čerešňami zvaný “Clafoutis”, ktorý nielenže vyzerá krásne, ale aj skvele chutí. Navyše sa bude dokonale hodiť k vášmu poobednému oddychu na slnečnom balkóne či záhrade pri obľúbenej káve. Poďte si s nami pripraviť tento jednoduchý dezert, obohatený o dávku proteínu!

Na prípravu potrebujeme:

  • 700 g vykôstkovaných čerešní (kompót)
  • 200 ml mlieka
  • 100 g hladkej špaldovej múky
  • 70 g xylitolu 
  • 40 g masla + na vymastenie formy
  • 30 g proteínu Just Whey s vanilkovou príchuťou 
  • 4 vajíčka

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Pripravíme si koláčovú formu (my sme použili formu o priemere 28 cm), vymastíme ju maslom a na spodok poukladáme čerešne. Vajíčkamlieko izbovej teploty zmiešame s múkou, xylitolom, proteínomroztopeným maslom. Všetko spolu dobre vyšľaháme metličkovým mixérom, aby nám vzniklo tekuté cesto bez hrudiek. Týmto cestom zalejeme čerešne a koláč pečieme dozlatista pri teplote 170 °C, približne 40 minút. To, či je koláč hotový, môžeme vyskúšať aj pomocou drevenej špajle, ktorá by po zapichnutí a vybratí mala byť úplne suchá. Koláčik môžeme poprášiť práškovým cukrom, podávame a vychutnávame!

Fitness recept: Clafoutis - francúzsky čerešňový koláč
Nutričné hodnoty
1 kúsok (celkovo 12 kúskov)
Kalórie144
Bielkoviny5 g
Sacharidy16 g
Tuky5 g

Veríme, že si na tomto zdravšom tradičnom francúzskom koláči s čerešňami čoskoro pochutnáte sami. Ak sa vám recept páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojím okolím.