Recept na tradičné Horalky vo fitness verzii s arašidovým maslom

Kto by nemal rád Horalky? Túto tradičnú sladkú maškrtu sme pre vás pripravili vo fitness verzii, aby si ju mohli vychutnať aj športovci. Naše mini Horalky sú lahodné ako originál, ale obsahujú menej kalórií a viac proteínu. Navyše, na ich prípravu potrebujete len 4 suroviny. Vyskúšajte ich aj vy! Ale pozor, spôsobujú sladkú závislosť.


Potrebujeme:

                                                                                      

Ingrediencie na prípravu fitness verzie Horalky                                                                        

Postup:

Dve oblátky natrieme arašidovým maslom, použijeme približne 50 g arašidového masla na jednu oblátku. Čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli spolu s 10 g arašidového masla. Arašidy rozmixujme na múku a primiešame ich k roztopenej čokoláde. Pripravenú čokoládovú zmes natrieme na tretiu oblátku. Následne všetky oblátky poukladáme na seba, najprv arašidovú oblátku, potom čokoládovú a na ňu opäť arašidovú. Na vrch položíme štvrtú oblátku bez polevy.

                     

Horalky poriadne zaťažíme, môžeme použiť napríklad hrubé knihy, a vložíme ich do chladničky, aby stuhli. Po pár hodinách ich vyberieme z chladničky a nakrájame na 22 mini Horaliek. Okraje obalíme v roztopenej čokoláde s malým množstvom kokosového oleja a opäť dáme stuhnúť do chladničky. Dobrú chuť!   

                                      

Recept na tradičné Horalky vo fitness verzii s arašidovým maslom                                                                                                                     

Nutričné hodnoty na jednu mini Horalku

Kalórie

Bielkoviny

Sacharidy

Tuky

85

3 g

6 g

6 g

                                               

Ako sa vám pozdáva náš recept na fitness Horalky? Vyskúšate ho? Napíšte nám, kde a pri akej príležitosti si najradšej vychutnáte Horalky. Ak sa vám tento recept páčil, podporte ho zdieľaním. Množstvo ďalších fitness receptov nájdete tu.