Fitness recept: Orechový Osgood koláč

Fitness recept: Orechový Osgood koláč

Chrumkavé cesto a vláčne vnútro s orieškami – kombinácia, ktorá si vás hneď získa. Možno si hovoríte, čo to vlastne Osgood znamená. Po ochutnaní vám hneď bude jasné, že tento názov vznikol z anglického oh so good. Je to jednoducho dobrota!

Na cesto budeme potrebovať:

Na náplň budeme potrebovať:

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Začneme prípravou cesta. Múky si premiešame s cukrom a štipkou soli. Pridáme kyslú smotanu, mäkké maslo nakrájané na plátky, vodu a vypracujeme pevné cesto. Potom si cesto dáme na pol hodinu odležať do chladničky.

Následne pokračujeme prípravou krému. Vezmeme si vajíčka, oddelíme si žĺtky od bielkov, k bielkom pridáme štipku soli a vyšľaháme do snehu. Potom prisypeme cukor a ešte šľaháme približne 2 minúty. Žĺtky si zmiešame s kyslou smotanou a opatrne do nich primiešame bielky. Pridáme aj preosiatu múku s kakaom, škoricou i klinčekmi a opatrne zamiešame, aby nám cesto nespadlo. Na záver primiešame aj hrozienka a nasekané pekanové orechy. Potom si vezmeme koláčovú formu s priemerom 20 cm a vystriekame si ju olejom v spreji. Cesto si vytiahneme z chladničky, rozvaľkáme si ho na pomúčenej doske do okrúhleho tvaru a preložíme ho do pripravenej koláčovej formy.

Orechový Osgood koláč - príprava cesta

Kraje, ktoré nám idú cez okraj, odkrojíme a prilejeme pripravenú náplň. Takto nachystaný koláč dáme do rúry vyhriatej na 200 °C a pečieme 5 minút. Potom teplotu stiahneme na 160 °C a pečieme ďalších 30 minút. Pred krájaním koláč necháme vychladnúť, potom ho poprášime práškovým cukrom a podávame.

Orechový Osgood koláč

Objavte naše bestsellery:

Nutričné hodnoty1 kus (celkom 12 kusov)
Energetická hodnota288 kcal
Bielkoviny5 g
Sacharidy32 g
Tuky15 g
Vláknina2,5 g

Ak máte radi kakaové koláče s chrumkavými orieškami, potom tento jednoduchý Osgood pie musíte skúsiť.

Neváhajte a zdieľajte s nami vaše výtvory na sociálnych sieťach označením #gymbeamsk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *