Fitness recept: Caesar šalát s chrumkavým cícerom

Fitness recept: Caesar šalát s chrumkavým cícerom

Máte radi populárny Caesar šalát? Potom musíte vyskúšať aj našu upravenú vegetariánsku verziu. Namiesto mäsa sme použili cícer, ktorý navýši počet bielkovín v šaláte, a navyše si vás získa svojou skvelou chuťou a chrumkavou konzistenciou. Samozrejme nesmú chýbať ani chlebové krutóny, zelenina, parmezán a typický dresing. Vďaka tomu, že sme použili ZERO dresing, nepridáte do šalátu ďalšie kalórie navyše.

Budeme potrebovať:

Caesar šalát s chrumkavým cícerom - ingrediencie

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Vyberieme si cícer z obalu a pomocou papierovej utierky ho vysušíme. Potom guličky zmiešame s olivovým olejom, údenou paprikou, tymianom a trochou soli. Nachystáme si plech, vyložíme ho papierom na pečenie a cícer naň rovnomerne rozmiestnime. Dáme ho piecť do rúry vyhriatej na 180 °C asi na 20 minút.

Caesar šalát s chrumkavým cícerom - postup

Medzitým si pripravíme rímsky šalát, ktorý nakrájame na menšie kúsky a vložíme do väčšej misky. Ďalej sa pustíme do prípravy krutónov. Kváskový chlieb si nakrájame na menšie kocky. Rozpálime si panvicu, ktorú môžeme vystriekať olejom v spreji, a chlieb na ňu opečieme do chrumkava. Hneď ako máme hotovo, necháme krutóny chvíľu vychladnúť a potom ich pridáme do misky k rímskemu šalátu. Rovnako tak prisypeme aj hobliny parmezánu a vychladnutý upečený cícer. Podľa chuti pridáme ZERO DRESING caesar, citrónovú šťavu a soľ. Šalát ihneď podávame.

Caesar šalát s chrumkavým cícerom
Nutričné hodnoty

1 porcia (celkom 2 porcie)

Energetická hodnota487 kcal
Bielkoviny21 g
Sacharidy62 g
Tuky15 g
Vláknina10 g

Zachutila vám táto netradičná verzia populárneho šalátu, ktorá je bez mäsa, ale vďaka cíceru jej nechýbajú ani bielkoviny?

Neváhajte a zdieľajte s nami vaše výtvory na sociálnych sieťach označením #gymbeamsk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *