Fitness recept: Rýchle a chrumkavé proteínové mini pizze

Hľadáte nutrične vyvážený a rýchly snack na oslavu, ktorý ocenia všetci vaši hostia? Predstavte si do chrumkava upečené malé pizze s lahodnou náložou paradajkovej omáčky, bazalky, kvalitnej šunky a roztopenej mozzarely. Navyše tieto geniálne mini pizze majú vysoký obsah bielkovín. Vďaka tomu si toto obľúbené jedlo môžete užiť bez výčitiek! Zažiarte pred vašimi známymi s týmito dokonalými proteínovými mini pizzami.

Na prípravu potrebujeme:

• 150 ml vody
  • 100 g proteínovej pizze so syrovou príchuťou
  • 90 g paradajkového pretlaku
  • 80 g plnotučnej mozzarelly
  • 50 g kvalitnej kuracej šunky
  • 40 g konzervovanej kukurice
  • 1 ČL sušenej bazalky
  • čerstvú bazalku na dozdobenie
Ingrediencie na proteínové mini pizze

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Postup:

Proteínový mix na pizzu zmiešame s vodou a vytvoríme lepivé cesto. Následne na plech vystlaný papierom na pečenie lyžicou tvarujeme cesto do tvaru malých kruhov. Mini pizze pečieme pri teplote 220 stupňov približne 5 minút. Na pizze potom natrieme paradajkový pretlak zmiešaný so sušenou bazalkou, naukladáme na ne šunku nakrájanú na štvorce, konzervovanú kukuricu a nastrúhanú mozzarellu. Mini pizze v rúre pečieme do zlatista, približne 5 minút pri rovnakej teplote. Podávame ich ešte teplé, ozdobené čerstvou bazalkou. Dobrú chuť!

Fitness recept: Rýchle a chrumkavé proteínové mini pizze
Nutričné hodnoty
1 kus (celkovo 6 kusov)
Kalórie124
Bielkoviny11 g
Sacharidy11 g
Tuky4 g

Veríme, že si tieto proteínové mini pizze mnohí z vás zamilujú. Nechajte zažiariť aj svojich známych a o recept sa nimi podeľte.

Neváhajte a zdieľajte s nami vaše výtvory na sociálnych sieťach, označením #gymbeamsk.