Viaceré značky Diéty

Diéty od výrobcov Amix, Joya a Bodylab24 je kategória produktov, v ktorej nájdete potraviny rozdelené podľa diéty alebo spôsobu stravovania. Zjednoduší tak výber každému, kto sa napríklad vyhýba lepku alebo laktóze. Svoj pomyselný regál tu nájdu aj vegetariáni, vegáni a ďalší ľudia, ktorí sa stravujú prevažne rastlinne. A mysleli sme aj na tých z vás, ktorí si radi vyberajú produkty pochádzajúce z ekologického poľnohospodárstva. Nájdete tu suroviny na každodennú prípravu vyvážených jedál a dezertov, rovnako ako celý rad výborných snackov.

Zobraziť viac

V kategórii diét nájdete:

• Bezlepkové produkty: Sú tu pre každého, kto sa z akéhokoľvek dôvodu vyhýba lepku (gluténu). Nájdete tu pestrý výber bezlepkových múk, kaší a príloh. Samozrejmosťou sú aj prirodzene bezlepkové potraviny, medzi ktoré patria napríklad strukoviny, orechy a semienka, mäso, ryby alebo tofu. Nechýbajú tu ani základné suroviny na prípravu a dochucovanie bezlepkových jedál, ako sú oleje, octy, korenie, omáčky a sirupy. Po ruke sa potom hodí mať pripravené bezlepkové snacky, ktoré zaženú hlad a zároveň si na nich zaručene pochutnáte. Vyberie si tu tak každý, kto drží bezlepkovú diétu kvôli celiakii alebo sa vyhýba gluténu z iných dôvodov.
    • Bezlaktózové produkty: Kategórie potravín bez laktózy alebo mliečneho cukru. Na svoje si tak príde každý, kto dodržiava bezlaktózovú diétu alebo túto zložku obmedzuje. Objavíte tu bezlaktózové alternatívy mlieka, ako je napríklad kokosový alebo mandľový nápoj. Na prípravu bezlaktózových jedál potom nemôže chýbať prepustené maslo (ghí), oleje, omáčky ani korenie. Doplníte si špajzu aj o celý rad kaší, príloh, orechov, tuniakov alebo kuracieho mäsa vo vlastnej šťave. A kedykoľvek vás zastihne hlad, budete pripravení aj vďaka lahodným bezlaktózovým snackom.
    • Vegánske produkty: Pestrý výber potravín s čisto rastlinným zložením. Môžete si tak byť istí, že v tejto kategórii nájdete všetko bez mlieka, mäsa, vajec a ďalších živočíšnych zložiek. Či už patríte medzi vegánov, alebo si len radi spestríte jedálniček rastlinnou stravou, zaručene si tu vyberiete. Vyvážené vegánske jedlo si pripravíte kombináciou obilnín, rastlinných bielkovín v podobe tofu či tempehu a zdravých tukov z orechov, semienok či olejov. K tomu nemôže chýbať zelenina, napríklad kimchi. Na desiatu si potom môžete dať proteínovú tyčinku, lyofilizované ovocie alebo napríklad kúsok horkej čokolády.
    • Vegetariánske produkty: Obľúbená kategória priaznivcov rôznych foriem vegetariánstva. Vhodné potraviny si tu nájdu lakto-vegetariáni, lakto-ovo vegetariáni aj pescetariáni. Vybrať si môžete z pestrej ponuky obilnín, strukovín, rastlinných alternatív mäsa (tofu, tempeh, seitan), orechov i orechových masiel. Nájdete tak všetko na prípravu pestrých vegetariánskych jedál a nechýbajú tu ani suroviny na obľúbené dezerty.
    • BIO produkty: Vybrané potraviny vyrobené zo surovín pochádzajúcich z ekologického poľnohospodárstva. Sú tak maximálne šetrné k životnému prostrediu a zároveň nutrične bohaté a chutné. Okrem obľúbených superpotravín, ako je BIO zelený jačmeň alebo BIO Greens Mix, tu nechýbajú ani BIO obilniny, ako napríklad quinoa alebo 5-zrnné vločky. Za vyskúšanie však stoja aj BIO orechové maslá, oleje, zázvorové shoty alebo lahodný Cocoa & Maca Drink.

Táto kategória vám umožní jednoduchý výber vhodných potravín, či už vynechávate lepok, laktózu alebo preferujete rastlinnú stravu, prípadne si radi doprajete potraviny v BIO kvalite.

Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.