C.T. Fletcher: tréningový plán, strava a životný príbeh

Základné parametre:

• Dátum narodenia: 8.6.1959
• Pôvod: Pine Bluff, Arkansas, USA.
• Váha: 113 kg
• Maximálne váhy: Bench Press: 320 kg / Drepy: 329 kg / Bicepsový zdvih obojručnou činkou 102 kg
• Obľúbené cviky: Bicepsový zdvih na kladke obojručne, Bicepsový zdvih s jedno rúčkou, alebo EZ činkou na Scottovej lavičke, bicepsový zdvih s jedno rúčkami v sede.

 C.T. Fletcher tréningový plán strava

 

C.T. Fletcher a jeho história

Rok po narodení sa jeho rodina presťahovala do Comptonu v Californii. Fletcher vyrastal v silne veriacej rodine, kde ho otec bežne trestal. Počas náboženskej výchovy sa mu podarilo zapojiť do pouličných gangov v Comptone, vďaka čomu musel neskôr stráviť značné množstvo času v polepšovni. Táto drsná minulosť ho motivovala počas tréningov v posilňovni. Neskôr sa s rodinou opäť presunuli do Lakewoodu v Californii, kde si jeho otec kúpil svoj vlastný kostol.

 

Asi by bolo zjednodušené jeho výchovu popísať ako ako prísnu, no "výprask" nie je dosť silný výraz. Hovoríme skôr o fyzickom týraní, ktoré musel on a jeho starší brat znášať. Extrémna disciplína a časté fyzické týranie boli ich spôsobom života. Bolo to všetko, čo ako deti poznali. [1]

 

Jedno ponaučenie, ktoré si vzal zo svojej prísnej výchovy, bolo duševné zameranie sa a vytrvalosť, ktorá mu umožnila vybudovať slávnu kariéru v posilňovaní. [2]

 CT Fletcher tréning

 

V roku 1977, po dovŕšení 18 rokov, vstúpil do Armády Spojených Štátov a následne bol umiestnený do Nemecka. Tu sa začal zaujímať o bojové umenia. Na karate začal chodiť o dva roky neskôr, potom získal druhý stupeň čierneho pásu. Bruce Lee sa stal jedným z jeho obľúbených idolov, no najobľúbenejším bol Mohammed Ali. Potom, čo sa vrátil z armády domov, skúsil niekoľko pracovných miest. Nakoniec sa zamestnal na pošte. Avšak v roku 1980 zaznamenal Fletcher obrovský prelom vo svojom živote. Posilňovanie začal považovať za fascinujúci šport, a preto trénoval 7 dní v týždni. Od toho momentu bolo posilňovanie jeho vášňou, jeho životom. Zo začiatku sa chcel stať kulturistom. “Túžil som byť ten najvyrysovanejší, naturálny skurv*syn, čo kedy žil.” Ako sa jeho postava rozvíjala, zúčastnil sa rôznych kulturistických súťaží. V polovici 90-tych rokov sa jeho pozornosť presunula znova, a to na powerlifting. “Mojím cieľom bolo byť tým najväčším, najsilnejším, najtvrdším, naturálnym skurv*synom, čo kedy obýval túto planétu.” Jeho diéta obsahovala prevažne fast food, sám vyhlásil, že jedol čo chcel, kedy chcel. Vyhral niekoľko súťaží v silovom trojboji a získal významnú povesť na tejto scéne.

 

V roku 1995 sa oženil so ženou, ktorá pracovala na rovnakej pošte ako on. Spoločne vychovali 7 detí. Konzumácia obrovského množstva fast foodu nakoniec výrazne ovplyvnila jeho zdravie. Zatiaľ, čo väčšina ľudí pripisuje steroidy k svojmu krížu, CT veril, že jeho zdravotné problémy boli výsledkom 7 až 8 jedál z McDonaldu denne po dobu dlhšiu než 20 rokov. [2] Lekári ho varovali, že pokračovaním tohto stravovania zhorší hypertenziu (vysoký krvný tlak), ktorú už mal vyvinutú. “V tej dobe som sa o to nestaral a nevadilo mi to, pokiaľ som silovo rástol.” [1]

 ct fletcher srava a tréningový plán

 

CT začal pociťovať problémy so srdcom v začiatkoch prípravy na jeho posledný silový trojboj. “Povedal som doktorom, o čo sa na súťaži pokúsim. Ich odpoveď znela: námaha potrebná na prekonanie veľkej váhy, môže spôsobiť, že sa vaša aortálna chlopňa roztrhne a následne umriete. Nechápavo na mňa pozerali a opýtali sa, či rozumiem tomu, čo sa mi snažia vysvetliť. “Môžete zomrieť!” A ja nato: Áno, ale ako lepšie zomrieť, než, k*rva, byť na bench press lavičke na najväčšej súťaži môjho života pri pokuse o najväčší zdvih v mojom živote?” [3]

 

Keď mal Fletcher 42 rokov, lekár ho informoval, že hypertenzia začína ohrozovať jeho život. Zhoršovalo sa to, kvôli práci, ktorú jeho telo denne vykonávalo. Len o tri roky neskôr, dostal ďalšiu zničujúcu ranu. 26.5.2004 zomrela jeho matka, jeho najväčší vzor. Nasledujúci rok sa Fletcherov zdravotný stav vážne zhoršil. 20.5.2005 bol transportovaný z Long Beach nemocnice do UCI Medical Center pre núdzovú operáciu srdca.

 

“Neskôr som sa dozvedel od jedného z lekárov, že sa moje srdce počas operácie zastavilo až trikrát. Trpel som dlhodobými ťažkosťami po zákroku, ktorý vyžadoval mesiace hospitalizácie. Bol som slabý, a na mojom tele by ste už nenaši takmer žiadne svalstvo.”

 

“Uvedomil som si, že som dostal druhú šancu a prispôsobil som sa na zdravý životný štýl.”

 

“Po operácii som prišiel o prácu na pošte, kde som pracoval takmer 30 rokov. Stratil som prácu, svoj domov, stratil som všetko. Spočiatku som sa cítil ako vandrák, nezamestnaný a bez domova.” [4]

 

“Bol som požehnaný možnosťou znovu súťažiť v kulturistike a sem tam vyhrať nejaký titul.”

 

 CT Fletcher strava a tréningový plán

 

“Pointa je, že som sa nevzdal daru svojho života. Rozhodol som sa žiť a usilovať sa o dosiahnutie šťastia a naplnenie svojich túžob. Cestou som bol schopný preniesť túto vášeň aj iným. Cítil som radosť z pomáhania ostatným objavovať to, čo už majú!”

 

Fletcherova filozofia tréningu

Zatiaľ čo niektorí ľudia vyhľadávajú informácie na internete, v knihách, alebo vo vzorcoch na vytvorenie tréningového plánu, CT cvičí čisto inštinktívne, vďaka čomu sa už 35 rokov zdokonaľuje. Preňho je najdôležitejšie urobiť toľko opakovaní, koľko sa len dá. Tradičné série a opakovania sa k jeho tréningu nevzťahujú. Povzbudzuje ľudí, aby podobný systém vyhodili do koša a nenasledovali ho. Ľudia považujú jeho štýl za extrémny či masochistický, ale CT ho nazýva "metóda bez voľby tréningu". “Nič iné vám nezostáva, žiadna možnosť, žiadny plán B, pretože som to k*rva povedal!”

 

“Pri odchode z posilňovne by ste mali byť vyčerpaný. Nemalo by pre vás byť jednoduché dostať sa do vášho auta.” On dosahuje túto úroveň únavy pomocou tréningovej metódy OMW alebo tréning s jedným cvikom. Napríklad, keď drepuje, bude drepovať počas celého tréningu nôh. Inokedy, bude jednoducho robiť cvik, ktorý sa mu zachce.

 CT Fletcher tréning

 


“Vždy, keď sa ma niekto opýta, čo si myslím o svojej tréningovej metóde, odpoviem: Skúste si to. Nikdy neodsudzujte niečo, bez vyškúšania, bez ohľadu na to aké hlúpe sa vám to môže zdať. V najhoršom prípade zistíte, že je to absolútny nezmysel, alebo v lepšom prípade si pridáte cennú techniku medzi vaše tréningové vedomosti.”


 

Jeho prístup k posilňovaniu je založený na idei “zaslúženia si” svalov bez použitia steroidov, z čistej bolesti. Či už je to bicepsový zdvih, drepy, alebo bench press, CT sa stále porovnáva s omnoho mladšími športovcami a väčšinou ich prekoná. Z jeho videí na YouTube, je istá jedna vec, a to “Buď do toho ideš naplno, alebo sa do toho ani nepúšťaj”. Tieto videá zaznamenávajú neuveriteľnú vášeň pre surovosť, ktorá nikdy predtým nebola podobne zachytená. Fletcherove videá ponúkajú praktický stimul, aby ste vaše svaly doslova trhali. [2]

 

Ako 58 ročný, tento veterán nemá žiadne súťažné plány, ale stále má podnikateľské vízie a odvahu ako mladý muž. “Zatiaľ čo iný v mojom veku jednoducho prijímajú pomalé zhoršovanie stavu ich tela, svalov a vnútorných orgánov, ja budem bojovať! Iron Addicts (jeho partia) vraví: “Sr*ť na priemer!” Po otvorení svojej vlastnej posilňovne, pomenovanej Iron Addicts Gym a spolupráci s firmou iSatori (kde vyvinul celý rad doplnkov výživy) sa CT naďalej považuje za “hlas pravdy” a povzbudzuje ľudí, aby neakceptovali obmedzenia. “Obmedzenia sú len tie, ktoré si vytvoríme”, hovorí.

 

Jeho posiľovňa Iron Addicts v Signal Hill, CA oficiálne otvorila dvere pre verejnosť tento rok. Je to jeho prvá posilňovňa. Dnes je už k dispozícii Iron Addicts Gym aj v Las Vegas a onedlho sa otvorí aj v Miami. [1]


CT FLETCHER tréning

 

Tréningový plán

K dnešnému dňu sa jeho tréning skladá najmä z powerliftingového štýlu. Spolu s kulturistickými parametrami si vytvára prekvapivujúco silnú postavu. [2]

 

Ramená:

• Upažovanie s jedno rúčkami
• Tlak s jedno rúčkami v sede
• Tlak na Smithovej lavičke za hlavou v sede

 

Hrudník:

• Bench press na Smithovej lavičke
• Kľuky
• Bench press s obojručnou činkou alebo jedno rúčkami na rovnej lavičke
• Bench press na pozitívne naklonenej lavičke s obojručnou činkou

 CT Fletcher tréning

 

Biceps:

• Bicepsový zdvih na spodnej kladke obojručne: 10 sérií po 10 opakovaní
• Bicepsový zdvih s jednoručkou na scottovej lavičke: 2 série do zlyhania
• Bicepsový zdvih s jednorúčkami v sede: 2 série do zlyhania
• Zhyby na hrazde podhmatom na biceps: 1 séria po 30 opakovaní

 

Triceps:

• Tricepsové sťahovanie hornej kladky nadhmatom: 10 sérií po 10 opakovaní
• Tricepsový zdvih s obojručne s jednorúčkou v sede: 4 série do zlyhania
• Kick-back s jednorúčkou: 2 série po 40 opakovaní
• Francúzsky tlak s obojručnou činkou v ľahu: 2 série do zlyhania
• Tricepsový zdvih s jednorúčkami v sede: 1 pyramídový set po 200 opakovaní

 

Chrbát:

• Veslovanie s T-tyčou
• Príťahy s jednorúčkou k boku
• Zhyby
• Mŕtvy ťah
• Príťahy hornej kladky širokým úchopom k hrudníku

 

Nohy:

• Drepy
• Hacken drep [2], [5]

 

ct fletcher tréningový plán

 

Strava

CT Fletcherová filozofia stravovania má dosť spoločných aspektov s jeho prístupom k tréningom. “Jem kvôli výsledkom,” hovorí. Ľuďom, ktorí sa sťažujú na diéty, pretože im nechutia, odkazuje CT: “Neješ tieto sr*čky kvôli chuti. Ješ to, pretože chceš dosiahnuť určité výsledky na svojom tele. To je hlavným cieľom diéty.”

 

Vo vlastnej strave si kladie za cieľ získať 50% bielkovín, 40% sacharidov a 10% tuku. Nikdy si porcie neváži, len je toľko, koľko práve potrebuje. Niektoré z jeho jedál však sa skladajú len zo sacharidov, alebo bielkovín, pretože mu to tak vyhovuje.

 

Typický jedálníček CT Fletchera:

1. jedlo: Vaječné bielka 12 ks (omeleta) + zelenina (za hrsť) + morčacie alebo kuracie prsia.
2. jedlo: Proteínový nápoj
3. jedlo: Veľký zeleninový šalát + tuniak (1 konzerva)
4. jedlo: Mleté morčacie mäso
5. jedlo: Biela ryža (2 poháre)
6. jedlo: Kuracie prsia
7. jedlo: Biela ryža (2 poháre)
8. jedlo: Proteínový nápoj [6]

 

ct fletcher jedálniček strava

 

 

10 prikázaní na rast svalov od CT Fletchera

1. Trénuj svoju myseľ tvrdšie než svoje telo

2. Nikdy neprijímaj obmedzenia niekoho iného

3. Bolesť je základ

4. Načúvaj svojmu telu

5. Predstavuj si postavu, ktorú chceš dosiahnuť

6. Nedopusti, aby si tvoje telo zvyklo

7. Uhly sú nevyhnutné pre rast

8. Nauč sa význam “preťaženia”

9. Buď posadnutý

10. Nikdy sa s ničim neuspokoj [7] 

 

CT Fletcher prikázania na rast svalov

 

Či ho milujete, nenávidíte, alebo nenávidíte ako veľmi ho milujete, potrvá dlhú dobu, kým CT Fletcher nadobro opustí fitness priemysel. Počas posledných pár rokov sa tento 58-ročný bývalý majster sveta v tlaku na bench press stal poprednou fitness osobnosťou, ktorej videá jednoducho vyžadujú, aby boli sledované, zdieľané, napodobnené a citované. Jeho tréningoví partneri, rodinní príslušníci, a jeho YouTube kanál sa stali ikonami tréningového štýlu, ktorý nemá trpezlivosť na limit.

 

“Mojou veľkolepou posadnutosťou, keď som bol mladší, bolo byť najsilnejším mužom a mať najväčšie ruky na svete. Teraz chcem osloviť čo najviac ľudí a dať im vedieť, že existuje nádej.”

 

“Chcem aby ste vedeli, že nech už to je Kai Greene alebo úplne neznámy človek, budem ich trénovať rovnakým spôsobom. Žena, muž, osol, opica alebo čokoľvek sakra ste, ak máte trénovať so mnou, nebudem mať nad vami zľutovanie.” [4]


CT Fletcher trénuje s Kai Greenom a Dana Linn Bailey

 

Fletcher je človek, ktorý veľmi rád pomôže a na oplátku dostáva tisíce láskavých správ a listov od ľudí z celého sveta o tom, ako urobil pozitívny rozdiel v ich životoch.

 

“Na záver vás žiadam nasledovať svoje sny, ísť za tým “nedosiahnuteľným” cieľom, ale tiež používajte inštinkty, aby ste neobetovali svoje zdravie! Vaše telo je dar od Boha, váš chrám!” [1]

 

Ak vás CT Fletcher zaujal, určite odporúčame tento dokument o jeho živote.

 

 CT Fletcher motivácia

  

 Zaujal vás C.T.Fletcher? Prezrite si naše Fitness Facts. 

  

    

Zdroje:

[1] C.T. Fletcher, About CT, [website], 2016, http://www.ctfletcher.com/about-ct/, (accessed 29 March 2016).

[2] ctfletcher.net, CT Fletcher - How did he get so big ?, [website], 2013, http://ctfletcher.net/ct-fletcher-history/, (accessed 29 March 2016).

[3] Nick Collias, CT Fletcher: Bigger and Badder Than The Rest Part 1, [website], 2015, http://www.bodybuilding.com/fun/ct-fletcher-bigger-badder-part-1.html, (accessed 29 March 2016).

[4] Nick Collias, CT Fletcher: Bigger and Badder Than The Rest Part 2, [website], 2015, http://www.bodybuilding.com/fun/ct-fletcher-bigger-badder-part-1.html, (accessed 29 March 2016).

[5] Stephanie Lee, Armed Warfare: CT Fletcher’s Arms Workout, [website], 2016, http://www.bodybuilding.com/fun/armed-warfare-ct-fletchers-arms-workout.html, (accessed 29 March 2016).

[6] Stephanie Lee, Fitness 360: CT Fletcher, [website], 2015, http://www.bodybuilding.com/fun/fitness-360-ct-fletcher.html, (accessed 29 March 2016).

[7] CT Fletcher, CT Fletcher’s 10 Commandments Of Muscle Growth, [website], 2015, http://www.bodybuilding.com/fun/ct-fletchers-10-commandments-of-muscle-growth.html, (accessed 29 March 2016).