BSN Komplexné aminokyseliny

Komplexné aminokyseliny od výrobcu BSN je kategória produktov s obsahom esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín. Každá z nich má v tele svoju špecifickú funkciu, od ktorej sa odvíja jej využitie. Esenciálne aminokyseliny (EAA) sú dôležité najmä pre regeneráciu a rast svalovej hmoty. Medzi ne patria aj aminokyseliny s rozvetveným reťazcom alebo BCAA (Branched Chain Amino Acids). Tie slúžia ako ochrana svalov pred rozkladom (katabolizmom), a navyše sa môžu využívať ako zdroj energie počas záťaže.


Ďalšie aminokyseliny, ako je napríklad arginín alebo citrulín, potom súvisia s prekrvením organizmu vrátane svalového tkaniva, čo môže v konečnom dôsledku podporiť športový výkon. S tým môže pomôcť aj beta alanín, ktorý dokáže odbúravať kyselinu mliečnu vo svaloch, a odďaľovať tak svalovú únavu. Vďaka komplexným doplnkom získate celé spektrum týchto látok v jednom suplemente.

 Zobraziť viac

Čo všetko obsahujú komplexné aminokyseliny?

Komplexné aminokyseliny obsahujú zmes esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín. Príjem esenciálnych aminokyselín (EAA) je pre naše telo obzvlášť dôležitý, pretože si ich nedokáže samo vyrobiť. Preto sme úplne závislí od ich príjmu zo stravy a suplementov. Je ich celkom 8 a patrí medzi ne napríklad lyzín alebo populárne aminokyseliny s vetveným reťazcom ako napríklad valín, leucín, izoleucín alebo BCAA. Tie majú výhodu, že sa v našom tele rozkladajú typicky rýchlejšie ako ostatné aminokyseliny, a vďaka tomu môžu slúžiť aj ako zdroj energie pre pracujúce svaly. Využívajú sa na ochranu svalovej hmoty a tiež ako efektívna podpora regenerácie a rastu svalov.

 

Neesenciálne aminokyseliny sú potom ďalšou nenahraditeľnou súčasťou komplexných doplnkov. Náš organizmus ich síce dokáže vytvoriť, ale môžu nastať situácie, pri ktorých sa z nich stanú aminokyseliny esenciálne a je potrebné ich doplnenie. Deje sa to najmä v období rastu, pri väčšom strese alebo počas náročných športových aktivít. Často sa označujú aj ako podmienene esenciálne. Patrí medzi ne napríklad arginín alebo glutamín.

 

Z arginínu sa navyše v tele tvorí oxid dusnatý (NO), ktorý priamo súvisí s rozšírením ciev a prekrvením. To sa môže prejaviť lepším prísunom kyslíka a živín do pracujúcich svalov. Glutamín je zase najčastejšie sa vyskytujúcou aminokyselinou v svalovom tkanive. Dokonca môže byť využitý aj ako zdroj energie pre niektoré bunky imunitného systému a sliznice tenkého čreva. Počas športovej aktivity jeho hladina prirodzene klesá. Preto je potrebné ho doplniť z externých zdrojov. Ďalej môžete pomocou týchto produktov prijať aj taurín, citrulín alebo beta-alanín.

 

Tieto výživové doplnky sa tiež často pýšia obsahom vitamínov, spaľovačov tuku a ďalších účinných látok. Napríklad Amino Beast má v zložení okrem širokého spektra aminokyselín aj vitamín C, kokosovú vodu alebo extrakt zo zeleného čaju. ProAMINO je zase obohatený o jedinečnú GreenEnergy® formulu, ktorá obsahuje kofeín, extrakt zo zelenej kávy a zeleného čaju. Ďalej je doplnený o vitamín C a vitamíny skupiny B. Vybrať si môžete aj ProAMINO stim-free, ktorý je bez kofeínu a iných stimulantov, vďaka čomu ho môžete užívať aj večer. Pomocou týchto produktov doplníte tie najdôležitejšie aminokyseliny a v závislosti od zloženia potom napríklad podporíte aj spaľovanie tuku, chudnutie aj celkové zdravie a vitalitu.


V prípade, že hľadáte suplement s vysokou vstrebateľnosťou, oceníte zloženie Beef&Egg. Ten totiž obsahuje aminokyseliny z hydrolyzovaného hovädzieho proteínu a vaječných bielkov, ktoré majú vysokú biologickú dostupnosť. Komplexné aminokyseliny môžete prijímať formou rozpustného prášku, tabliet alebo tekutého koncentrátu.

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (5)
 2. Universal Nutrition (2)
 3. Megabol (1)
 4. Nutrend (1)
 5. Optimum Nutrition (1)
 6. BSN (1)
 7. MuscleTech (1)
 8. ProSupps (1)
 9. BeastPink (1)
 10. OstroVit (1)
 11. Reflex Nutrition (1)
 12. Mammut Nutrition (1)
Príchuť
 1. modrá malina (1)
 2. ovocný punč (1)
 3. zelené jablko (1)
 4. vodný melón (1)
Balenie (g)
 1. 1015 g (1)
 2. 435 g (1)
Farba
 1. shadow (1)
Forma
 1. práškový (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Právna kategória výrobku
Štítky produktu
 1. Great Deal (1)
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Amino X - BSN
  Amino X - BSN + darček
  92%
  92 % (293)
  Od 17,95 €

1 Položka