L-Glutamín - Gym Beam

Výrobca: GymBeam
Hodnotenie:
96 %

L-Glutamín je vynikajúcim prostriedkom pre nárast, ochranu a regeneráciu svalovej hmoty. Je to aminokyselina, ktorá zlepšuje imunitu, reguluje rovnováhu bielkovín, zabraňuje strate svalovej hmoty, zvyšuje vylučovanie rastového hormónu, urýchľuje regeneráciu buniek a má anabolický efekt. Tvorí až 60% aminokyselín vo svaloch, a pri veľkých výkonoch je vhodné ju suplementovať.

Špeciálna cena od  5,95 € Bežná cena: od  9,95 € Poštovné od 1.90 € (poštovné ZDARMA pri objednávke nad 70.00 €)
Skladom
 

L- glutamín na imunitný systém a ochranu svalov

L-glutamín je jednou z najčastejšie sa vyskytujcich aminokyselín v našom tele, a tvorí viac ako 61% svalového tkaniva. Pozostáva z 19% dusíka, a preto je primárny transportér dusíka do svalových buniek. Glutamín zabezpečuje dostatok materiálu na rast a obnovu svalov. Spolu s BCAA patrí medzi najčastejšie používané suplementy pri snahe o ochranu svalovej hmoty a regenerácii.


Produkuje sa z neesenciálnej aminokyseliny- kyseliny glutámovej, ktorú si telo nedokáže vyprodukovať samé. V obdobiach stresu, chorôb alebo ťažkých tréningov, potrebujú svaly a imunitný systém toľko glutamínu, že telo samotné nedokáže túto potrebu vykryť, a preto potrebuje glutamín doplniť. Užívanie l-glutamínu ako výživového doplnku znižuje rozpad svalov a má pozitívny účinok na hladinu rastového hormónu.

 

Prečo prijímať L-glutamín? 

Trvalé podávanie L-glutamínu od Gym Beam vytvára antikatabolický stav, a dokonca už od prvej dávky podporuje produkciu rastového hormónu. Ak po akomkoľvek tréningu zásobíme telo zodpovedajúcim množstvom glutamínu s účinkami na rast svalových buniek, dôjde k stavu, kedy naše svalstvo nebude odkázané na spotrebu vlastného glutamínu, ktorý sa nachádza v tele.

 

L-glutamín sa radí medzi preventívne a regenerujúce výživové doplnky so silným antikatabolickým účinkom. Počas tréningu je hladina glutamínu v tele nízka, čo znižuje silu, vytrvalosť a regeneráciu. Možno vás to prekvapí, ale môže trvať až 6 dní, pokiaľ sa hladina glutamínu vráti do normálu. Zohráva kľúčovú úlohu pri detoxikácii organizmu, reguluje tvorbu glykogénu v pečeni a je palivom v mnohých tkanivách. Nedávne štúdie ukázali, že už pri 2g L-glutamínu sa môže zvýšiť hladinu rastového hormónu až o 400%.

 

Výhody a účinky suplementu L-Glutamín

• zabraňuje katabolizovaniu (strate) svalovej hmoty
• bráni produkcii kyseliny mliečnej vo svaloch
• pomáha udržiavať objem a hydratáciu buniek
• urýchľuje hojenie rán
• zvyšuje tvorbu glykogénu v pečeni
• upravuje rovnováhu a metabolizmus bielkovín
• je primárnym zdrojom energie pre imunitný systém
• zlepšuje funkciu črieb a tráviaci trakt
• podporuje tvorbu testosterónu a rastového hormónu
• zabezpečuje ochranu organizmu pred pretrénovaním
• urýchľuje liečbu vredov


Pre koho je L-glutamín určený?

Vôbec neplatí, že glutamín patrí len do kulturistiky a fitnessu. Aj keď zohráva najdôležitejšiu úlohu v záverečnej fáze pred súťažov, pokiaľ je snahou zvyšovanie výkonnosti a zníženie telesnej hmotnosti. Je vhodný v rysovacom období. Jeho úloha je však nenahraditeľná pri každom športe, či už sú to ľahkoatletické vytrvalostné športy alebo energeticky náročnejšie športy, ako napríklad trojboj či bojové športy. 

 

Zloženie

Príchuť unflavored: L-glutamín 100%.

Príchuť lemon lime: L-glutamín, prírodné arómy, kyselina jablčná, sladidlo (sukralóza), prírodné farbivá.

 

Dávkovanie

Základná dávka je 5 g, teda 1 čajová lyžička a užíva sa rozmiešaná v 200 ml vody 2X denne. V tréningový deň odporúčame užívať 5 g hodinu pred tréningom a 5 g hneď po tréningu. V netréningový deň užívajte 5-10 g l-glutamínu pred spaním.

Lemon lime: Odporučenú dávku 7 g (1 naberačka) rozmiešajte v 250 ml vody. Konzumujte 2x denne.

Denná dávka by nemala prekročiť 20g. U vrcholových športovcov s váhou nad 100kg by denná dávka nemala byť vyššia ako 40g.

Vhodné načasovanie užívania:

  • pred tréningom - aby počas tréningu chránili svaly a pálili len tuk
  • po tréningu - najrýchlejšie sa dostane do svalov, aby ich chránil a regeneroval
  • večer - na zvýšené vylučovanie rastového hormónu
  • ráno - kvôli doplneniu živín do svalov

 

Nutričné hodnoty

Nutričné hodnoty (unflavored)1 dávka (5 g)
Energetická hodnota 85 kJ / 20 kcal
Tuky 0 g
Sacharidy 0 g
Bielkoviny 4,95 g
L-glutamín 5000 mg
Nutričné hodnoty (lemon lime)1 dávka (7 g)
L-glutamín 5334 mg
Recenzie od zákazníkov

L-Glutamín - Gym Beam

Write Your Own Review
Prezeráte si:L-Glutamín - Gym Beam
Vaše hodnotenie
Viac informácií
Cena Nie
Top In Category N/A
Coefficient for product sorting 1
Príchuť N/A
Hmotnosť balenia N/A
Balenie N/A