Nutrend Kolagén na kĺby

Kolagén na kĺby od výrobcu Nutrend slúži nielen k starostlivosti o zdravie kĺbov, ale aj chrupaviek, kostí, šliach a ďalších tkanív. S pribúdajúcim vekom sa totiž znižuje prirodzená produkcia kolagénu v tele, je preto ideálne zamerať sa na jeho optimálnu hladinu. Nedostatok kolagénu v tele totiž môže súvisieť s ťažkosťami s kĺbmi a problémami s pohybovým aparátom. Samozrejme, kolagén nie je obľúbený iba medzi staršími ľuďmi. Veľmi populárny je aj u nadšencov fitness a ďalších športov, ktorí sa chcú starať o zaťažované kĺby.

 Zobraziť viac

Kolagén všeobecne patrí medzi proteíny, ktoré sú prirodzenou súčasťou nášho tela. Existuje až 28 rôznych typov kolagénov, pričom pre zdravie kĺbov je najdôležitejší kolagén I. a II. typu.  

 • Kolagén I. typu je dôležitý preto, že sa nachádza napríklad v kostiach, šľachách a vo väzoch
 • Pre pohybový aparát je najdôležitejší príjem kolagénu II. typu, ktorý sa vyskytuje v chrupavkách
 • Kolagén III. typu sa potom vyskytuje napríklad vo svaloch, v tepnách a orgánoch

Nedostatok kolagénu v tele sa môže prejavovať napríklad ťažkosťami s kĺbmi, stuhnutím väzov a šliach, ich nedostatočnou pružnosťou či ochabovaním svalstva. Je preto dôležité nepodceňovať dostatočnú hladinu kolagénu.

Kolagén vo väčšine prípadov pochádza zo zvieracích spojivových tkanív, najčastejšie z morských živočíchov, ktorý vyniká skvelou vstrebateľnosťou, či z dobytka. V súvislosti so vstrebávaním môžeme odporučiť napríklad aj kolagénovú kĺbovú výživu v podobe hydrolyzovaného kolagénu. Ten prešiel procesom hydrolýzy, pri ktorom boli kolagénové vlákna rozštiepené na malé reťazce aminokyselín, ktoré sa ľahšie vstrebávajú.

V kolagénových produktoch nájdete často vitamín C, ktorý v tele prispieva k tvorbe kolagénu.

Vy sami si môžete vybrať, v akej forme chcete užívať kolagén. Najčastejšou voľbou výživy na kĺby sú napríklad shoty, drinky, kapsuly či prášok. A pokiaľ máte ešte nejaké nejasnosti ohľadne kolagénu či kĺbovej výživy, nemal by vám ujsť článok Aký kolagén je najlepší na kĺby?

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (6)
 2. OstroVit (2)
 3. NOW Foods (2)
 4. Weider (1)
 5. Nutrend (1)
 6. BeastPink (1)
Príchuť
 1. bez príchute (1)
Farba
 1. shadow (1)
Kapsuly
 1. 180 kaps. (1)
 2. 360 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Flexit Gelacoll - Nutrend
  Flexit Gelacoll - Nutrend
  93%
  93 % (38)
  Od 8,50 €

1 Položka