STRIX Kolagén na kĺby

Kolagén na kĺby od výrobcu STRIX slúži nielen k starostlivosti o zdravie kĺbov, ale aj chrupaviek, kostí, šliach a ďalších tkanív. S pribúdajúcim vekom sa totiž znižuje prirodzená produkcia kolagénu v tele, je preto ideálne zamerať sa na jeho optimálnu hladinu. Nedostatok kolagénu v tele totiž môže súvisieť s ťažkosťami s kĺbmi a problémami s pohybovým aparátom. Samozrejme, kolagén nie je obľúbený iba medzi staršími ľuďmi. Veľmi populárny je aj u nadšencov fitness a ďalších športov, ktorí sa chcú starať o zaťažované kĺby.

 Zobraziť viac

Kolagén všeobecne patrí medzi proteíny, ktoré sú prirodzenou súčasťou nášho tela. Existuje až 28 rôznych typov kolagénov, pričom pre zdravie kĺbov je najdôležitejší kolagén I. a II. typu.  

  • Kolagén I. typu je dôležitý preto, že sa nachádza napríklad v kostiach, šľachách a vo väzoch
  • Pre pohybový aparát je najdôležitejší príjem kolagénu II. typu, ktorý sa vyskytuje v chrupavkách
  • Kolagén III. typu sa potom vyskytuje napríklad vo svaloch, v tepnách a orgánoch

Nedostatok kolagénu v tele sa môže prejavovať napríklad ťažkosťami s kĺbmi, stuhnutím väzov a šliach, ich nedostatočnou pružnosťou či ochabovaním svalstva. Je preto dôležité nepodceňovať dostatočnú hladinu kolagénu.

Kolagén vo väčšine prípadov pochádza zo zvieracích spojivových tkanív, najčastejšie z morských živočíchov, ktorý vyniká skvelou vstrebateľnosťou, či z dobytka. V súvislosti so vstrebávaním môžeme odporučiť napríklad aj kolagénovú kĺbovú výživu v podobe hydrolyzovaného kolagénu. Ten prešiel procesom hydrolýzy, pri ktorom boli kolagénové vlákna rozštiepené na malé reťazce aminokyselín, ktoré sa ľahšie vstrebávajú.

V kolagénových produktoch nájdete často vitamín C, ktorý v tele prispieva k tvorbe kolagénu.

Vy sami si môžete vybrať, v akej forme chcete užívať kolagén. Najčastejšou voľbou výživy na kĺby sú napríklad shoty, drinky, kapsuly či prášok. A pokiaľ máte ešte nejaké nejasnosti ohľadne kolagénu či kĺbovej výživy, nemal by vám ujsť článok Aký kolagén je najlepší na kĺby?

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.