Bruce Willis: Hrdina akčných filmov, ktorý pri natáčaní Smrtonosnej pasce takmer ohluchol

Bruce Willis: Hrdina akčných filmov, ktorý pri natáčaní Smrtonosnej pasce takmer ohluchol

Bruce Willis
Autor fotografie: Caroline Bonarde Ucci
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:BruceWillisLFDHpremiere07.jpg

Walter Bruce Willis sa narodil 19. marca 1955 v Nemecku. Keď mal 2 roky, presťahoval sa s rodičmi do Ameriky.

Odmalička mal kladný vzťah k hudbe. Hral na harmoniku a túžil sa stať profesionálnym hráčom. V mladosti bol zároveň veľmi živý a spoločenský.

Medzi ľuďmi bol populárny a priatelia milovali jeho zmysel pre humor. Vo svojich 18 rokoch sa stal dokonca predsedom študentskej rady. Na slávnostnom menovaní potom prisľúbil, že bude svojimi prejavmi rozosmievať spolužiakov.

Aj keď Bruce pôsobil ako veľký humorista, predsa len mal v mladosti jedno veľké trápenie – koktal. Keď sa prihlásil do dramatického krúžku a prvýkrát vystúpil na pódiu, zistil, že je táto porucha preč. Koktať začal hneď, ako z pódia odišiel.

Bruce to považoval za zázrak, a tak sa rozhodol naplno venovať herectvu. Po tom, ako dokončil strednú školu, sa ešte nejaký čas živil ako robotník v továrni, pumpár či automechanik.

Ako prišiel Bruce Willis o časť sluchu? 

Do povedomia divákov sa dostal pravdepodobne svojou rolou v seriáli Moonlighting. Pôvodne nemal byť vôbec obsadený pre svoj vzhľad. Tvorca seriálu v ňom však videl potenciál, a tak mu dal šancu. Bruce potom dostal vďaka Mesačnému svitu cenu Emmy za najlepšieho herca v dramatickom seriáli.

Onedlho nato prišla ďalšia rola, tentokrát vo filme Smrtonosná pasca. Pri natáčaní, žiaľ, došlo k nehode, z ktorej si Bruce nesie následky dodnes. Počas scény, keď bol Willis pod stolom a útočil na nepriateľa, vystrelil z pištole hlasný slepý náboj. Predtým si však nenasadil chrániče sluchu. To spôsobilo, že v ľavom uchu prišiel približne o ⅔ sluchu.

Bruce Willis
Autor fotografie: Gage Skidmore
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bruce_Willis_(28769102057).jpg

Mohli by vás zaujímať tieto produkty:

Bruce Willis získal tiež anticenu Zlatá malina

Willis bol neprehliadnuteľný napríklad aj vo filme Armageddon. Zaň však získal anticenu Zlatá malina za najhorší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe. Bruce sa objavil aj v ďalších filmoch, ako je napríklad Piaty element, Pulp Fiction či Šiesty zmysel, kde si zahral detského psychiatra. Obsadenie v poslednom zo spomínaných filmov bolo tzv. za trest. V priebehu natáčania inej snímky totiž odmietol pokračovať. Jedinou možnosťou, ako sa vyhnúť plateniu penále, bolo vziať rolu práve v Šiestom zmysle.

Aby Bruce vyzeral čo najlepšie pre svoje roly, musel sa tiež venovať tvrdému tréningu. Okrem mnohých hodín kardia cvičil aj silovo. Pravidelne zaraďoval napríklad bulharské drepy či mŕtvy ťah na jednej nohe. Veľké úsilie musel vyvinúť hlavne pri príprave na posledný diel filmu Smrtonosná pasca. Vzhľadom na to, že bol Willis o niečo starší, bolo pre neho o to náročnejšie vyrovnať sa mladým hercom. Pri tréningu mu veľmi nešlo o estetickú stránku. Dôležité pre neho bolo, aby mal dostatok svalov, ktoré budú pri akčných scénach a kaskadérskych kúskoch chrániť kosti. Týmto spôsobom mohol pri natáčaní minimalizovať riziko zranenia. Aj keď Bruce zo seba dokáže na tréningu vydať maximum, priznáva, že sa mu väčšinou veľmi nechce cvičiť.

Ďalšia tvár Brucea Willisa

Bruce Willis nie je len hercom a producentom. Presadiť sa chcel tiež v hudobnom priemysle, a tak sa pustil do spevu. Dokonca aj vydal dva štúdiové albumy, ktoré si v danej dobe našli pomerne slušné množstvo priaznivcov. Určite vás bude zaujímať aj rodinný život Brucea Willisa. V roku 1987 si vzal za ženu herečku Demi Moore a spoločne mali 3 dcéry. V roku 2000 sa však rozviedli. O 9 rokov neskôr sa Bruce ženil znova, tentokrát si vzal modelku Emmu Heming, s ktorou má 2 dcéry.

Napriek tomu, že v roku 2021 má Bruce Willis už 66 rokov, rozhodne neplánuje skončiť svoju hereckú kariéru. Môžeme sa teda tešiť na to, v akých filmoch nás ešte prekvapí.

Ak máte medzi svojimi priateľmi fanúšikov Brucea Willisa a akčných filmov, nezabudnite s nimi zdieľať tento článok. Možno sa aj oni dozvedia nové informácie o tomto hercovi. 

Zdroje:

[1] Bruce Willis – https://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Willis

[2] Bruce Willis – https://www.biography.com/actor/bruce-willis

[3] Bruce Willis – https://www.csfd.cz/tvurce/3-bruce-willis/zajimavosti/

[4] ‘Die Hard’: 11 Things You Might Not Know About the Classic Action Film – https://www.mensjournal.com/entertainment/die-hard-10-interesting-facts-about-the-classic-bruce-willis-action-film/

[5] Bruce Willis – https://www.imdb.com/name/nm0000246/

[6] Everything We Know About Bruce Willis' Music Career – https://www.thethings.com/everything-we-know-about-bruce-willis-music-career/

[7] Exes Demi Moore and Bruce Willis Are the Devoted Parents of 3 Kids! Meet Rumer, Scout and Tallulah – https://www.closerweekly.com/posts/demi-moore-and-bruce-willis-kids-meet-rumer-scout-and-tallulah/

[8] Upcoming Bruce Willis Movies: Everything The Die Hard Star Has Coming Up – https://www.cinemablend.com/news/2570704/upcoming-bruce-willis-movies-everything-the-die-hard-star-has-coming-up

[9] BRUCE WILLIS DAILY ROUTINE – https://celebritydailyroutine.com/bruce-willis-daily-routine/

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *