ProSupps Glutamín

Glutamín od výrobcu ProSupps je kategória produktov s obsahom aminokyseliny glutamín. Ten patrí medzi aminokyseliny, ktoré sú v tele najviac zastúpené a podieľa sa na celom rade dôležitých procesov. V prvom rade je glutamín základnou stavebnou jednotkou bielkovín, z ktorých sa tvorí svalová hmota. Vďaka tomu sa o ňom často hovorí v súvislosti s ochranou a rastom svalov. Táto aminokyselina je navyše zdrojom energie aj pre niektoré bunky imunitného systému a črevnej sliznice. Preto môže mať vplyv aj na imunitu a trávenie.


Naše telo si glutamín dokáže samo vytvoriť, môžu ale nastať situácie, keď táto prirodzená produkcia nestačí. Deje sa to napríklad pri náročnej športovej aktivite a v období stresu. Potom je dôležité zvýšiť príjem glutamínu zo stravy a doplnkov. Z toho dôvodu sa táto látka spravidla radí medzi podmienečne esenciálne aminokyseliny.

 Zobraziť viac

Pro koho je glutamín vhodný? 

Glutamín je vďaka svojim vlastnostiam ideálny pre všetkých športovcov a aktívnych ľudí, ktorí sa usilujú o podporu regenerácie a rast svalovej hmoty. Ocenia ju tiež v čase, keď za sebou majú dlhotrvajúci alebo vysoko intenzívny tréning a potrebujú doplniť hladinu glutamínu na optimálnu úroveň. Využijú ho vytrvalostní športovci, ako sú bežci a cyklisti, ale aj kulturisti, vzpierači a ďalší siloví športovci.

Táto aminokyselina sa prirodzene nachádza najmä v živočíšnych potravinách, ako je mäso alebo mliečne výrobky. Suplementy z tejto kategórie tak môžu pomôcť s doplnením glutamínu aj vegetariánom, vegánom a ďalším priaznivcom rastlinnej stravy.

Ako sa glutamín užíva?

V doplnkoch stravy nájdete túto aminokyselinu najčastejšie vo forme l-glutamínu. Ten sa užíva pomocou tabliet či rozpustného prášku, ktorý sa ideálne hodí ako súčasť potréningového regeneračného nápoja. Ešte efektívnejším spôsobom sú potom glutamínové peptidy, ktoré sa v porovnaní s l-glutamínom typicky lepšie vstrebávajú a rýchlejšie trávia. Vhodná doba na užívanie týchto doplnkov je po tréningu alebo kedykoľvek počas dňa. Najčastejšie sa užíva v množstve 3 - 6 g denne, v niektorých prípadoch, ako je napríklad nedostatok glutamínu v strave, sa ale môže dávka zvýšiť. V štúdiách sa glutamín užíval v množstve do 45 g bez vedľajších účinkov.

V prípade, že sa chcete o glutamíne dozvedieť viac, prečítajte si náš článok Glutamín je pre športovcov nevyhnutný.

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (3)
 2. OstroVit (3)
 3. Applied Nutrition (2)
 4. PVL (1)
 5. Optimum Nutrition (1)
 6. ProSupps (1)
 7. The Protein Works (1)
Príchuť
 1. bez príchute (1)
Balenie (g)
 1. 300 g (1)
Farba
 1. violet (1)
Forma
 1. práškový (1)
Zmes
 1. číry (1)
Právna kategória výrobku
Štítky produktu
 1. Vegan (1)
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. GLUTAMINE300 - ProSupps
  Nie je na sklade

1 Položka