GymBeam Zinok

Zinok od výrobcu GymBeam je minerálna látka, ktorá sa v tele podieľa na mnohých procesoch. Dostatočný príjem zinku je preto nevyhnutný pre správne fungovanie mužského aj ženského tela. V organizme je dôležitý pre kognitívne funkcie, medzi ktoré patrí pamäť či pozornosť. Je nenahraditeľný pre správne fungovanie imunity a ochranu buniek pred oxidačným stresom. Práve preto je zinok bežnou súčasťou komplexných multivitamínov. Nielen ženy ocenia jeho vplyv na udržanie zdravej pokožky, vlasov, nechtov a, samozrejme, kostí. Okrem toho ovplyvňuje plodnosť, reprodukčnú funkciu a pomáha udržať normálnu hladinu testosterónu v krvi. Ten sa v tele podieľa na mnohých procesoch. Kľúčovú úlohu u mužov zohráva napríklad v období dospievania pri pohlavnom vývoji. Vplýva totiž na plodnosť, reprodukčnú funkciu a správne fungovanie pohlavných orgánov. Takisto je schopný zvyšovať libido do určitej miery. Testosterón má navyše vplyv na veľkosť a silu svalov či na hustotu kostného tkaniva.

 Zobraziť viac

Z tohto dôvodu sa na príjem samotného zinku zameriavajú silovo cvičiaci športovci aj ľudia, ktorí chcú podporiť libido. To však nie sú jediné funkcie, ktoré plní zinok v organizme. Ďalej prispieva k správnej látkovej premene makronutrientov a mastných kyselín, k udržaniu dobrého zraku a svoju úlohu zohráva aj v procese delenia buniek. Dôležitosť tejto minerálnej látky v tele je teda nespochybniteľná. Nedostatok môže byť spájaný s akné, nedostatkom energie či so zníženou výkonnosťou.

            

Zinok môžete dostať do svojho jedálnička mnohými spôsobmi. Môžete zaradiť napríklad potraviny bohaté na túto minerálnu látku. Medzi ne patria morské plody, mäso, strukoviny, orechy a semienka, vajcia či mlieko. V prípade, že máte problém s tým, aby ste naplnili potrebné množstvo, teda 10 mg denne, môžete si pomôcť napríklad kapsulovými či tabletovými doplnkami. Za najlepšie vstrebateľnú formu je v súčasnosti považovaný chelátovo viazaný bisglycinát zinočnatý. Skvelú využiteľnosť má však aj pikolinát zinočnatý, citrát zinočnatý či glukonát zinočnatý. Je len na vás, pre ktorú formu sa rozhodnete.

         

Chcete sa o zinku dozvedieť viac? Potom by vám nemal uniknúť článok Zinok: Na čo je dobrý, čo spôsobí nedostatok a aké sú jeho najlepšie zdroje.

 Zobraziť menej

3 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (3)
 2. OstroVit (2)
 3. NOW Foods (1)
 4. Reflex Nutrition (1)
Príchuť
 1. bez príchute (1)
Tablety
 1. 90 tab. (1)
 2. 120 tab. (1)
 3. 180 tab. (1)
Farba
 1. shadow (1)
Kapsuly
 1. 180 kaps. (1)
 2. 90 kaps. (1)
Forma
 1. tabletkovaný (3)
Zmes
 1. číry (2)
 2. zmes (1)
Právna kategória výrobku
Štítky produktu
 1. Vegan (3)
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (3)
Vegánsky (3)
Bezlepkový (3)
Bez laktózy (3)
BIO (3)
Bez GMO (3)
Bez umelých sladidiel (3)
Bez plastového obalu (3)
Bez aspartamu (3)
 1. Zinok - GymBeam
  Zinok - GymBeam
  92%
  92 % (169)
  Od 6,95 €
 2. Zinc chelate - GymBeam 15mg
  Zinok chelát (bisglycinát) - GymBeam
  94%
  94 % (48)
  Od 5,95 €
 3. Vitamín C + zinok - GymBeam
  Vitamín C + zinok - GymBeam
  95%
  95 % (28)
  5,95 €

3 Položiek