Selenium 100 tab - Scitec Nutrition

Selenium alebo selén je stopový prvok s antioxidačnými účinkami, ktoré podporujú imunitný systém a pomáhajú pri predchádzaní chorôb. Je nevyhnutný hlavne pri zvýšenej fyzickej aktivite. Prispieva k normálnej tvorbe spermií, udržiava normálny stav vlasov a nechtov, ako aj štítnej žľaty. Je zložkou enzýmov, ktoré zabezpečia antioxidačnú ochranu buniek a zabraňujú nedostatku jódu v organizme.

Dlhodobo nedostupný

Selenium alebo selén podporuje správnu funkciu imunitného systému a je nevyhnutný pri zvýšenej fyzickej aktivite

Selenium alebo selén je stopový prvok s antioxidačnými účinkami, ktoré podporujú imunitný systém a pomáhajú pri predchádzaní chorôb. Strava chudobná na mikroživiny, ako aj zvýšená fyzická aktivita, zvyšuje potrebu doplnenia selénu. Selén je zložkou enzýmov, ktoré zabezpečia antioxidačnú ochranu buniek. Sú nevyhnutné aj pre zdravé fungovanie šuškovitého telieska a zabraňujú nedostatku jódu v organizme.

selenium selén scitec

Selenium a jeho výhody

• má antioxidačné účinky
  • podporuje imunitný systém
  • zabraňuje nedostatku jódu

Odporúčame 1 tabletu denne spolu s jedlom.

Nutričné hodnoty1 dávka (1 tab)
Selén (z droždia) 50 mcg

Ďalšie zložky

Zahusťovadlá (fosforečnan vápenatý, rastlinná celulóza), Debittered Brewer's yeast (z pšenice), kvasnice obohatené o selén, látky protihrudkujúce (rastlinný magnézium stearát, oxid kremičitý).

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je náhrada pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujete v suchu pri teplote do 25°C, chráňte pred priamym slnečným žiarením a pred mrazom. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Alergénové upozornenie: Vyrábané v podniku, ktorý spracúva mlieko, sóju, vaječné bielka, lepok a arašidy.

Hlavná kategória Ostatné minerály
Zmes číry
HS kód 21069092: --- Neobsahujúce mliečne tuky, sacharózu, izoglukózu, glukózu alebo škrob alebo obsahujúce menej ako 1,5 hmotnostného % mliečnych tukov, 5 hmotnostných % sacharózy alebo izoglukózy, 5 hmotnostných % glukózy alebo škrobu
Forma tabletkovaný