Gumy na cvičenie - sivá - ružová

Gumy na cvičenie je kategória obsahujúca širokú ponuku odporových gúm a expanderov, ktoré využijete na tréning celého tela. Nájdete tu posilňovacie gumy a expandery rôznych veľkostí a odporov. Využijete ich pri cvičení doma, na workoutovom ihrisku, v posilňovni aj počas cestovania. Hodia sa však aj na rehabilitačné cviky. Zo širokého sortimentu týchto obľúbených pomôcok na cvičenie si vyberú začiatočníci aj pokročilí športovci.

 Zobraziť viac

Ako si vybrať odpor posilňovacej gumy?

Ideálnu posilňovaciu gumu si vyberiete podľa svojich aktuálnych silových schopností a konkrétnych cvikov. Pokiaľ s cvičením práve začínate, zvoľte si radšej gumu s menším odporom. Ako budete postupom času silnieť, môžete odpor postupne zvyšovať. Opačná situácia však nastáva pri tréningu zhybov s posilňovacou gumou na hrazde, na ktorej najmä začiatočníci využijú gumu s vyšším odporom, ktorá im poskytne väčšiu dopomoc pri zhyboch. V prípade, že si chcete s posilňovacími gumami kvalitne zacvičiť a postupne budovať silu, najlepšie urobíte, keď budete mať po ruke rôzne druhy gúm a expanderov.

Druhy expanderov a posilňovacích gúm

 • Medzi základné posilňovacie gumy patrí Resistance Band Set, ktorý obsahuje jednovrstvové podlhovasté gumy s rôznym odporom. Využijete ich napríklad pri tlakoch nad hlavou, upažovaní alebo bicepsových zdvihoch. Rovnako skvele doplní aj tréning v posilňovni, jogu, pilates alebo rehabilitačné cvičenia. Hodí sa aj na rozpažovanie, príťahy v predklone či sede a mnoho ďalších cvikov.
 • Ďalším typom sú kratšie posilňovacie gumy s uzavretým kruhovým obvodom, ktoré sa typicky používajú pri rôznych typoch výpadov, drepov a ďalších cvikov na nohy. Svoje využitie majú aj pri aktivačnom cvičení v rámci rozcvičky, strečingu, rehabilitačných cvikoch, joge, pilatese či silových tréningoch. Ak máte strach, že by na telo nebol gumový materiál príjemný, môžete si túto tréningovú pomôcku zaobstarať aj v elastickom prevedení s látkovým povrchom. Tieto takzvané Booty Bandy sa môžu navyše pochváliť aj vyšším odporom, vďaka čomu pomôžu spoľahlivo precvičiť najmä zadok a nohy.
 • Uzavreté obvody majú aj dlhšie odporové gumy, ktoré môžete navliecť slučkou napríklad na hrazdu, a využívať ako dopomoc pri zhyboch. Rovnako sa dajú vo forme rôznych príťahov využiť pri sťažení cvikov s vlastným telom na ďalšie časti tela.
 • Náročnosť nielen domáceho tréningu zvýšia aj expandery s úchytmi, ktoré stačí len zaháknuť alebo pripnúť a môže sa makať. Najčastejšie sa využívajú na tréning vrchnej časti tela. Za madlo však môžete zaháknuť aj nohu, a využiť ho aj na precvičenie nôh a pozadia. Pokiaľ neviete, ktorý expander vybrať, môžete rovno siahnuť po celej nastaviteľnej sade bench press expanderov.

 

Inšpiráciu na tréning s posilňovacími gumami nájdete v našom článku 30 cvikov s posilňovacou gumou na celé telo.

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. MADMAX (1)
Farba
 1. shadow (10)
 2. violet (7)
 3. čierna (2)
 4. modrá (2)
 5. mix (2)
 6. sivá - ružová (1)
 7. svetlomodrá (1)
 8. oranžová (1)
 9. ružová (1)
 10. červená (1)
 11. žltá (1)
 12. tmavomodrá (1)
 13. limetková (1)
 14. ivory (1)
 15. Mix 1 (1)
 16. Mix 2 (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
 1. Posilňovacie Gumy Hip loops set - MADMAX
  Posilňovacie gumy Hip loops set - MADMAX
  100%
  100 % (1)
  28,95 €

1 Položka